خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 16 اردیبهشت 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

اخلال تخته سنگ‌ها در مسیر امدادرسانی/ تعطیلی معدن و تمرکز بر نجات معدنچیان دامغانی+ تصاویر

ایسنا | استان‌ها | چهارشنبه، 15 اردیبهشت 1400 - 03:30
فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان دامغان از توقف فعالیت همه کارگاه های معدن طزره با هدف تمرکز بر عملیات امدادرسانی و نجات معدنچیان محبوس در معدن البرز شرقی در طزره دامغان خبر داد و گفت: عملیات نجات در این چند روزه با کمک ده ها تیم امدادی در حال انجام است.
تونل،حادثه،دامغان،معدنچيان،امدادي،معدن،عمليات،تيم،نجات،شهرست ...

خلاصه خبر

بندرآبادی گفت: از آنجا که حفر تونل های فرعی به موازات تونل حادثه دیده با نتیجه خاصی همراه نبود، لذا در حال حاضر تمامی اقدامات بر روی تونل حادثه دیده متمرکز شده و عملیات مربوط به استحکام بخشی کارگاه اصلی در حال انجام است.
وی افزود: همزمان با تخلیه آوار از تونل اصلی، تونل های فرعی عمودی از سطح زمین به تونل حادثه دیده در حال حفر است تا از این طریق ضمن امکان اعزام نیروهای فنی و متخصص به داخل تونل حادثه دیده و جستجو برای یافتن معدن کاران محبوس در آن امکان تهویه ی طبیعی هوا نیز میسر شود.‌
به گزارش ایسنا، متاسفانه با وجود تلاش شبانه روزی امدادگران و مسوولان، پس از پنج روز از حادثه ریزش معدن در طزره، هنوز امدادگران به معدنچیان محبوس دسترسی پیدا نکردند.