خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 16 اردیبهشت 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

شاخص هایی برای سرافزاری/محرومیت زدایی از قلب پایتخت تا نقطه صفر مرزی

فارس | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 15 اردیبهشت 1400 - 03:12
تمرکز بسیاری از اردوهای جهادی بر حوزه محرومیت زدایی قرار گرفته است به طوری که اکنون اجرای بیش از 174 هزار و 230 پروژه عمرانی از حاشیه پایتخت گرفته تا نقاط صفر مرزی در دستور کار قرار دارد.
جهادي،محروميت،پروژه،مناطق،طرح،زدايي،سازندگي،اردوهاي،برگزاري، ...

خلاصه خبر

به طوری که اکنون در بیشتر استان ها شهرستان‌های کم برخودار و روستاهایی که نیاز به تسهیلگری در امور رفع نیازها و بهبود معیشت دارند توسط جهادگران گمنام بسیج سازندگی شناسایی شده و به عنوان جامعه هدف در طرح محرومیت زدایی شناخته می‌شوند.
در عرصه محرومیت زدایی خدمات متعددی از سوی جهادگران به مردم مناطق کم برخوردار و محروم ارائه می شود.
***کلید خانه‌های مردم در دست جهادگران سازندگی بود
در جبهه محرومیت زدایی اهداف محکم و استواری وجود دارد و چهادگران نیز سربازان این جبهه هستند.
به جرات می‌گویم که این جهاد گران نسبت به بسیاری از مسئولان ما نسبت به آینده کودکان شهرستانی مانند دلفان نگران تر هستند و برخورد مسئولانه تری با مشکلات این مناطق دارند.»
بسیاری از شهدای جهادگر ما که در جبهه محرومیت زدایی تلاش می کردند از بهترین های دانشکده‌های شان بودند.
خیلی صریح می‌گویم که در جریان سیل های پیاپی در استان لرستان اگر این جهادگران بسیجی نبودند بسیاری از کارها روی زمین می‌ماند.
رویکرد های طرح محرومیت زدایی مردم پایه از سوی جهاد سازندگی در 6 حوزه قوام یافته است.کمک به دولت در رفع محرومیت‌ها و عمران و آبادانی مناطق کم برخوردار، به کارگیری جوانان داوطلب جهادگر در اردو های جهادی این مناطق، آشنایی جوان ها با محرومیت ها، کمک به کاهش هزینه های دولت در اجرای طرح های عمرانی، ورود بسیج سازندگی به طرح ها و پروژه های عمرانی مسئله محورو استفاده از ظرفیت خیران و نیکوکاران در کمک به پروژه های اولویت‌دار از مهم‌ترین اهداف این طرح است که دسترسی به برخی ازآن ها تحقق یافته و تلاش برای به انجام رسیدن دیگر رویکرد ها با برگزاری اردوهای جهادی تخصصی ادامه خواهد داشت.
پروژه احداث 3 هزار و 561 منزل مسکونی و تعمیر 7 هزار و 286 واحد در سیل استان های لرستان و گلستان تا پایان مرداد ماه سال 1399 به مرحله بهره برداری رسید.
به دستور فرمانده کل سپاه اجرای 3 هزار و 521 پروژه طرح شهید همدانی آغاز شد.
2هزارو 466 مورد از طرح ها احداثی، 177 پروژه تکمیلی و 383 پروژه مرمت در این برنامه گنجانده شده بود که از این بین تا به حال 926 پروژه به مرحله بهره برداری رسیده است.