خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 16 اردیبهشت 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

آخرین جزئیات واکسن ایرانی و وارداتی کرونا در گفت‌وگو با رئیس کمیسیون بهداشت مجلس- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم

تسنیم | سیاسی | چهارشنبه، 15 اردیبهشت 1400 - 01:53
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت واکسن‌های وارداتی و تولید داخلی کرونا را تشریح کرد.
واكسن،بهداشت،ايران،دوز،واكسيناسيون،تزريق،زمان،توليد،كشور،مشت ...

خلاصه خبر

حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در تشریح وضعیت سرعت واکسیناسیون در کشور، گفت: سرعت واکسیناسیون در کشور تا حدودی مطلوب بوده است و سیستم بهداشت و درمان متناسب با میزان واکسن کرونایی که دریافت می‌کنند برنامه‌ریزی می‌کنند و انجام می‌دهند و قطعاً اگر واکسن به‌میزان کافی وجود داشته باشد و بخواهند به‌صورت عمومی واکسیناسیون انجام دهند می‌توانند از ظرفیت سپاه و بسیج هم استفاده کنند.
وی در پاسخ به این پرسش که برخی در شبکه‌های اجتماعی عنوان می‌کنند که روسیه نیز به قول خود برای ارائه 60 میلیون دوز واکسن به ایران عمل نکرده است، ‌گفت: اولاً قرار است روسیه این 60 میلیون دوز واکسن را تا آذر ماه به ایران دهد؛ ثانیاً قرار است این میزان با همکاری مشترک در داخل ایران تولید شود که در زمان حاضر در استان البرز تولید مشترک واکسن اسپوتنیک در حال انجام است.