خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 17 اردیبهشت 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در واکنش به " جایزه تحویل گندم": دولت به قانون احترام بگذارد/ وزیر جهادکشاورزی را به مجلس فراخواندیم- اخبار گلستان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 14 اردیبهشت 1400 - 17:12
گروه استان‌ها ــ قیمت خرید تضمینی گندم به رغم اینکه چندی قبل دولت اعلام کرد 1000 تومان به عنوان جایزه تحویل گندم به آن اضافه شده، همچنان مورد انتقاد کشاورزان، کارشناسان و نمایندگان مجلس است.
گندم،قيمت،كشاورزان،كشاورزي،توليد،دولت،خريد،تومان،تضميني،محصو ...

خلاصه خبر

کاهش تولید گندم امسال، زمینه واردات بیشتر این محصول را فراهم خواهد کرد.
کارشناسان معتقدند با وضعیت مزارع گندم و پیش بینی تولید، احتمالا برای تأمین نان موردنیاز مردم دولت مجبور است که 8 میلیون تن گندم به کشور وارد کند.
بذر، کود، شخم و دیسک، سوخت و غیره چند برابر افزایش پیدا کرده است و باید متناسب با تورم قیمت خرید گندم هم افزایش پیدا کند.
ضمن اینکه دولت نیز با قیمت حدود 7 هزار تومان گندم وارد کشور می‌کند، حداقل انتظار ما این است که دولت به قیمت گندم وارداتی، محصول کشاورزان را خریداری کند.
وی گفت: وزیر جهادکشاورزی برای قیمت گندم به کمیسیون کشاورزی فراخوانده شده و هفته آینده در جلسه این کمیسیون حاضر خواهد شد و باید پاسخ دهد چرا دولت بدون توجه به نظر شورای قیمت گذاری محصولات استراتژیک چنین تصمیمی ( جایزه تحویل گندم) گرفته است.
وی گفت: توجه به اقتصاد کشاورزان و خودکفایی در محصولات استراتژیکی مانند گندم از جمله دغدغه‌های همیشگی رهبر معظم انقلاب بوده است و ما باید شرایط را برای افزایش تولید داخل فراهم کنیم.