خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 17 اردیبهشت 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

در آستانه پایان مهلت تشکیل کابینه؛ بن‌بست سیاسی در رژیم صهیونیستی ادامه خواهد یافت- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | سه شنبه، 14 اردیبهشت 1400 - 16:54
در حالی که نخست وزیر رژیم اسرائیل همچنان تلاش می‌کند تا از آخرین ساعات باقی مانده مهلت تشکیل کابینه‌اش استفاده کند ، همه چیز حکایت از آن دارد که محبوبیت وی روز به روز کاهش پیدا کرده و متحدانش یکی پس از دیگری به پشت می‌‌کنند.
نتانياهو،كابينه،تشكيل،قانوني،گزارش،ليكود،مهلت،روزنامه

خلاصه خبر

احارانوت به نقل از منابع آگاه خبر داد لیکود قصد دارد پیش از اتمام مهلت قانونی نتانیاهو قانون را دور زده و به تعبیری با تصویب قانونی نحوه انتخاب کابینه را تغییر دهد در حالی که تکاپو برای جلوگیری از ورود به چرخه انتخابات پنجم بر تلاش برای تشکیل کابینه پیشی گرفته است.
در بخش دیگری از این گزارش آمده است با نزدیک شدن موعد پایان مهلت قانونی نتانیاهو برای تشکیل کابینه، یائیر لاپید خود را برای مامور شدن آماده می‌کند این در حالی است که نتانیاهو در آخرین ساعات دیشب آمادگی خود را برای تناوبی شدن نخست وزیری با نفتالی بنیت اعلام کرد قراردادی که پیش از این با گانتس رئیس حزب آبی سفید امضا اما هرگز به آن عمل نکرد.