خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 17 اردیبهشت 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

دولت همکاری لازم را با طرح شهید سلیمانی نداشت/ نگاه مجموعه‌ها و تیم‌ها به کنترل اپیدمی قشری و سیاسی نباشد

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | سه شنبه، 14 اردیبهشت 1400 - 14:57
چشمی گفت: به غیر از وزارت بهداشت که با ما در یک تیم است از مجموعه دولت آن طور که انتظار داشتیم از طرح شهید سلیمانی پشتیبانی نکرده است.
طرح،بسيج،كمك،بهداشت،پزشكي،گام،حوزه،همكاري،وزارت،تيم،واكسيناس ...

خلاصه خبر

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، مسلم چشمی، رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور با حضور در برنامه «طبیب» در خصوص اهداف طرح شهید سلیمانی گفت: هدف‌گیری این طرح قطع زنجیره ویروس و درمان است، در تفاهم‌نامه‌ای که از ابتدا با وزارت بهداشت داشتیم طرح غربالگری را اجرا کرده و حدود ۸۰ تا ۸۵ درصد مردم را غربالگری کردیم و با آسیب‌شناسی به این طرح رسیدیم و سه تیم را در نظر گرفتیم که بحث بیماریابی فعال، نظارت بر رعایت پروتکل‌ها و تیم حمایتی برای خدمت به افراد کرونایی انجام شد.
او با اشاره به اینکه اگر بخواهم منصفانه صحبت کنم وزارت بهداشت همکاری خوبی با بسیج داشت، اضافه کرد:، اما مجموعه دولت آن طور که انتظار داشتیم کمک نکرد و می‌توانست همکاری بهتری با ما داشته باشد به ویژه آنکه اگر در بخش‌های سلبی و پشتیبانی کمک بیشتری می‌شد قطعا می‌توانستیم موفق‌تر عمل کنیم، البته قول‌هایی داده شده تا برای آینده کمک بیشتری شود، منظورم وزارت بهداشت نیست، چون ما در یک تیم هستیم.
چشمی در پایان در خصوص همکاری‌های بسیج با وزارت بهداشت در حوزه واکسیناسیون نیز گفت: در خصوص واکسیناسیون یک سند ملی راهبردی تدوین شده و آنجا هم گام‌بندی شده و قرار است در گام پنجم به وزارت بهداشت در این حوزه نیز کمک کنیم.