خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 17 اردیبهشت 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

سند مدیریت جامع آب ترفندی برای انتقال آب خوزستان است

مهر | اقتصادی، سیاسی، استان‌ها | سه شنبه، 14 اردیبهشت 1400 - 14:57
شوش- نماینده مردم شوش در مجلس گفت: تدوین سند مدیریت جامع آب کشور توسط وزارت نیرو یکی از ترفندهای انتقال آب خوزستان برای فلات مرکزی است.
آب،مديريت،انتقال،سند،نيرو،منابع،وزارت،جامع،آبي،كشور،عنوان،عم ...

خلاصه خبر

نماینده مردم شوش در مجلس با بیان اینکه راهبرد یکپارچه‌سازی آب و آبفا با شرکت مدیریت منابع آب ایران و استقرار ساختار بخش آب بر اساس حوزه آبی از دیگر اهداف این سند به شمار می‌رود، افزود: راهبردی که در سند جامع مدیریت آب کشور دیده شد این است که ادارات کل امور آب استان‌ها به شرکت‌های آب منطقه‌ای و… که بیش از یک استان را در بر می‌گیرد، تبدیل شوند.
کعب عمیر اظهار کرد: در این راستا امور حاکمیتی از قبیل حاکمیت مدیریت حوزه‌های آبریز، مطالعات جامع منابع آب، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی توسعه منابع آب، تعیین تخصیص و سهم بخشی‌های متخلف آب انتقال بین حوزه‌ای و تعیین ارزش اقتصادی آب بر عهده وزارت نیرو خواهد بود.
نماینده مردم شوش در مجلس عنوان کرد: با این انتصابات جمع موافقان انتقال آب در شرکت مدیریت منابع آب پر تعداد و پررنگ‌تر شده است تا در قالب سند آبی جدید پشتیبانی بیشتری از طرح‌های انتقال آب به فلات مرکزی انجام شود.