خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 17 اردیبهشت 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

اعلام جدیدترین رتبه بندی استان‌ها در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | سه شنبه، 14 اردیبهشت 1400 - 14:34
دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا از پلمپ ۵۲۰۲ واحد به خاطر عدم رعایت اصول بهداشتی در نتیجه بازرسی تیم های نظارتی بهداشت خبر داد.
بهداشتي،رعايت،زماني،درصد،كشور،بازه،قرارگاه،عملياتي،سطح،استان ...

خلاصه خبر

دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، افزود: در همین مدت، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی درسطح ۱۰ استان آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، کردستان، گیلان، گلستان، لرستان، همدان، مرکزی و مازندران بین ۴۹ تا ۵۸ درصد بوده است.
معاون توسعه منطقه‌ای وزیر کشور، ۱۰ استانی که رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی درسطح آن‌ها در بازه زمانی اول تا هشتم اردیبهشت ماه بین ۵۹ تا ۶۵ درصد، ثبت شده است را شامل؛ اصفهان، البرز، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، فارس، قم، کرمانشاه، کرمان و هرمزگان بر شمرد.
دین پرست، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در سطح ۷ استان اردبیل، ایلام، تهران، زنجان، سمنان، قزوین و یزد را در همین بازه زمانی بین ۶۶ تا ۷۸ درصد اعلام کرد.
دین پرست در تحلیل رده بندی جدید استان‌ها در خصوص رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اضافه کرد: در بازه زمانی اول تا هشتم اردیبهشت، شاهد حذف پایین‌ترین سطح بندی استان‌ها در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۵ فروردین هستیم که به معنای خروج دو استان ایلام و سیستان وبلوچستان از دامنه فوق است.
البته استان سیستان وبلوچستان، کماکان درپایین‌ترین سطح از رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی درکشور (۳۳ تا ۴۸ درصد) قراردارد، اما استان ایلام با جهش چشمگیر، به گروه استان‌هایی که بالاترین سطح رعایت دستورالعمل‌ها (۶۶ تا ۷۸ درصد) دارند، پیوسته است.