خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 16 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تولید صافی دیالیز اطفال در هلال احمر

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 18:34
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از اخذ پروانه و تولید صافی دیالیز اطفال در ۲ سایز F۴ و F۴٠ خبر داد.
احمر،تداركات،فرجي،خون،ايران،سازمان،كليه،شركت،تجهيزات،اطفال،ه ...

خلاصه خبر

وی عنوان کرد: از ویژگی‌های این صافی دیالیز جدید بهبود شاخص‌های کیفی صافی از قبیل: سازگاری عالی آن با خون، میکروآندولاسیون فیبر برای جریان موثر محلول دیالیز، ضریب تصفیه (UF) بهتر و تصفیه عالی سموم کوچک مولکول اورمیک بطور بهینه در جریان خون است.
فرجی گفت: طبق اطلاعات ارزیابی شده موجود ۵۰ درصد موارد نارسایی کلیه در کودکان بیماری‌های مادرزادی و ارثی از جمله (اختلال جنینی در رشد کلیه ها، رفلاکس نفروپاتی (برگشت ادرار)، بیماری‌های کیستی کلیه) و بیماری‌های اکتسابی از جمله (عفونت‌های کلیه، بیماری‌های التهابی کلیه و سندرم همولیتیک اورمیک) است که این اطفال برای درمان بیماری‌های خود هنگام انجام همودیالیز (دیالیز خونی) نیازمند استفاده از صافی دیالیز اطفال هستند.
محصولات تولیدی این شرکت شامل تولید انواع صافی دیالیز در سایز‌های مختلف، انواع سرنگ، سرسوزن‌های دندانپزشکی و زیر جلدی، سرنگ انسولین، آنژیوکت، ست سرم، میکروست، فیلتر لکوسیت، سوزن فیستولا، ست دیالیز، کارتریج و کیسه بی کربنات سدیم و غیره است.