خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 26 فروردین 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

سایت در دست بروزرسانی است ... لطفا فردا به ما سربزنید ...
موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

المیادین: نتایج سومین دور مذاکرات بغداد-واشنگتن

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | جمعه، 20 فروردین 1400 - 10:32
خبرنگار المیادین درباره نتایج دور سوم مذاکرات راهبردی میان واشنگتن و بغداد گفت: بعید است آمریکا به این آسانی خاک عراق را ترک کند.
عراق،آمريكايي،مذاكرات،كشور،بغداد،نظامي،واشنگتن،خروج،آمريكا،ر ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، خروج نیرو‌های نظامی آمریکا از عراق و باقی ماندن مربیان و مشاوران نظامی در این کشور بخشی از نتایج دور سوم مذاکرات راهبردی میان واشنگتن و بغداد اعلام شده است.
دور سوم گفت‌وگو‌های راهبردی بغداد و واشنگتن در شرایطی به پایان رسید که این بار مذاکرات به صورت ویدیوکنفرانس میان هیئت عراقی به ریاست فؤاد حسین، وزیر امور خارجه عراق و هیئت آمریکایی به ریاست آنتونی بلینکن همتای آمریکایی فؤاد حسین برگزار شد.
این گروه‌ها معتقدند تغییر عناوین ماموریت نیرو‌های آمریکایی چیزی جز تلاش مجدد واشنگتن برای به تاخیر انداختن خروج نیروهایش از عراق نیست به ویژه اینکه عناوینی چون مربیان آموزشی یا مستشاران نظامی از سال‌ها قبل در عراق وجود داشت و نمی‌توان از این عناوین برای نقض حاکمیت عراق استفاده کرد.
حضور اینگونه آمریکا در عراق در خود اهدافی را جای داد و بعید است این کشور به این آسانی خاک عراق را ترک کند.
او افزود: وقتی بغداد از سازمان ملل متحد و آمریکا خواسته بود برای مبارزه با داعش در عراق مداخله کنند، در درخواست عراق نامی از نیروی زمینی نیامده بود، اما واشنگتن هم جنگنده‌ها و هم نیروی نظامی زمینی اش را به عراق اعزام کرد.