خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 30 فروردین 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

تجربه اپل در آمریکا و تحقق شعار سال

مشرق | بین‌الملل | جمعه، 20 فروردین 1400 - 10:12
بر خلاف تصور عمومی که آیفون اغلب به عنوان مصداقی از نتیجه موفقیت آمیز برچیدن دست دولت معرفی می شود تبدیل اپل به غول فناوری در فضای مجازی، با پشتیبانی های مالی دولت آمریکا بوده است.
اپل،شركت،محصولات،دولت،آيفون،تحقيقاتي،تكنولوژي،توسعه،پشتيباني ...

خلاصه خبر

شرکت اپل در حالی که به پیمودن مرزهای به نظر بی انتهای انقلاب دیجیتالی و صنایع الکترونیکی مصرفی ادامه می دهد، در خط مقدم معرفی محبوب ترین محصولات الکترونیکی جهان است.
محبوبیت و موفقیت محصولات اپل مثل آیپد، آیفون و آیپاد چشم انداز رقابتی در فناوری های موبایلی و ارتباطاتی را تغییر داده اند.
در حالی که محصولات اپل، طراحی زیبا و یکپارچگی بی عیب و نقصشان را به نبوغ استیو جابز و تیم عالی اش مدیونند، اما تقریبا همه پیچیده ترین یا پیشرفته ترین تکنولوژی ایجاد شده در آیپد، آیفون و آیپاد مکررا مورد غفلت واقع می شوند و موفقیت تلاش های تحقیقاتی و حمایت مالی دولتی و نظامی نادیده گرفته می شوند.
نبوغ اپل اساسا ناظر بر ابداع تکنولوژی ها و ابزارهای جدید نبوده است، بلکه نبوغش در بازچینش آنها در قالب چارچوب های مبدعانه جدید است.
این مساله عامل اصلی پایین بودن سهم مخارج تحقیق و توسعه نسبت به فروش شرکت اپل در مقایسه با رقبای خود است.
در طول مدتی قبل از اینکه اپل محصولات خود را تحت پلتفروم آی او اس به راه بیاندازد، اپل حمایت های دولتی مستقیم و یا غیرمستقیم عظیمی را دریافت کرد که در سه ناحیه اصلی تقسیم بندی می شوند:
هنگامی که اپل در سال 1976 برای فروش کامپیوترهای شخصی اپل 1 شکل گرفت، تکنولوژی های کلیدی محصول از طریق سرمایه گذاری های عمومی ساخته شدند که در صنعت کامپیوتر در طی دهه 1960 تا 1970 ایجاد شدند.
طبق شواهد، اپل از سال 1996 تا به امروز در مجموع رقمی بالغ بر 412 میلیون دلار اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه مختلف را از دولت این کشور درخواست کرده است.