خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 26 فروردین 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

سایت در دست بروزرسانی است ... لطفا فردا به ما سربزنید ...
موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

جزئیات محدودیت های کرونایی دانشگاه های تهرانی

مهر | دین و اندیشه | جمعه، 20 فروردین 1400 - 09:25
با توجه به آغاز موج جدید شیوع کرونا، دانشگاه ها از اعمال محدودیت های جدید برای دانشجویان، اساتید و کارکنان خبر داده اند.
دانشگاه،دانشجويان،حضور،خوابگاه،مربوطه،تأييد،كاركنان،ادامه،فر ...

خلاصه خبر

۳ گروه از کارکنان دانشگاه تهران در اولویت دورکاری
ستاد مقابله با کرونا در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی نیز تاکید کرده است که بخش‌های اداری دانشگاه با حضور یک سوم و امکان استفاده از دورکاری برای دو سوم طبق روال گذشته ادامه فعالیت خواهند داشت.
حضور دانشجویان برای فعالیت پژوهشی در دانشگاه ممنوع
همچنین تمامی فعالیت‌های حضوری دانشجویان در دانشگاه در بخش‌های آموزشی و پژوهشی ممنوع است.
دانشگاه خواجه نصیر اعلام کرده افراد با علائم احتمالی و یا بیماری زمینه‌ای و شرایط خاص از حضور در دانشگاه خودداری کنند و لازم است مسئولین مربوطه همکاری لازم در این زمینه را داشته باشند.
همچنین دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرده از روز پنج شنبه ۱۹ فروردین تا اطلاع ثانوی تمامی فعالیت‌های دانشگاه به صورت دورکاری و بدون حضور فیزیکی انجام می‌شود.
تردد دانشجویان به دانشگاه مجاز نیست
تمامی جلسات و رویدادهای دانشگاه که به صورت مجازی امکان برگزاری دارند، طبق روال معمول برگزار خواهند شد.
در این موارد لازم است، درخواست تقاضای مجوز حضور افراد، توسط استاد مربوطه از طریق سامانه اتوماسیون اداری به مدیریت ارتباط با صنعت دانشگاه جهت بررسی ارسال شود.
حضور یک سوم کارکنان در دانشگاه خواجه نصیر
بدیهی است کارکنان تا یک سوم تعداد هر واحد با نظر مدیر و تأیید معاونت مربوطه در دانشگاه حضور خواهند داشت.
حضور برخی کارکنان با تعداد محدود در دانشگاه
در ادامه اطلاعیه این دانشگاه آمده است؛ در این ایام، ورود دانشجویان به دانشگاه مجاز نخواهد بود و اسکان دانشجوی جدید در خوابگاه‌های دانشگاه امکان پذیر نیست.
حضور دانشجویان تربیت مدرس در خوابگاه تعلیق شد
زمان بازگشت دانشجویان خوابگاهی دانشگاه الزهرا به تعویق افتاد و این پروسه به جای ۲۱ فروردین از روز ۴ اردیبهشت انجام می‌شود.
اسکان دانشجویان الزهرا از ۴ اردیبهشت در خوابگاه‌ها
دانشجویان تأیید شده ساکن در خوابگاه هنگام مراجعه حضوری از تاریخ ۴ اردیبهشت ماه جاری به بعد ملزم به مراجعه اداره بهداشت دانشگاه و اخذ تاییدیه سلامت هستند.
دانشجویان واجد شرایط اسکان که تاکنون موفق به حضور در خوابگاه نشده اند لازم است به شرایط پذیرش اعلام شده از طریق سایت دانشگاه الزهرا و فرآیند طراحی شده توجه و از مراجعه حضوری به خوابگاه خودداری کنند.