خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 31 فروردین 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

تحریم‌شکنی مهمترین دستاورد تفاهم ایران و چین است

فارس | سیاسی | جمعه، 20 فروردین 1400 - 08:13
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تفاهم همکاری 25 ساله ایران و چین، مهم‌ترین دستاورد آن را تحریم‌شکنی دانست و گفت: نباید به این سند همکاری نگاه سیاسی داشت هر چند که غربگرایان در حال فضاسازی علیه آن هستند.
تفاهم،اقتصادي،چين،ايران،سند،همكاري،منافع،مجلس،سياسي،نگاه،امض ...

خلاصه خبر

وی افزود: چنین تفاهمی بین چین و خیلی از کشورهای دیگر منعقد شده است و حتی تفاهمی با عنوان یک کمربندی یک راه از سوی چینی‌ها انجام شده است و تعدادی از کشورهای اروپایی هم با این کشور تفاهم نامه امضا کرده‌اند و همکاری‌های خود را گسترش می‌دهند.
** نباید به تفاهم ایران و چین نگاه سیاسی داشت
نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت:‌در تفاهم بین ایران و چین و انعقاد سند همکاری بین دو کشور در حال رفتار معکوس هستند و فارغ از این که ببینند این تفاهم چه دستاوردهایی برایمان دارند، مرتب بر طبل مخالفت بر نگاه به شرق می‌زنند و حتی درباره کلیات و جزئیات آن چیزی نمی‌دانند و متوجه نیستند این تفاهم، توافق است یا سند همکاری و یا یک سند سیاسی.
به شرطی که چارچوب‌هایی را برای آن در نظر گرفته و کورکورانه امضا نکنیم.
** باید با قدرت‌های دیگر بر اساس منافع ملی سند همکاری امضا کنیم
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: ما در انعقاد برخی تفاهم‌ها چارچوب‌گذاری نمی‌کنیم و سریع می‌خواهیم یک موضوع را سیاسی کرده و یک سند را امضا کنیم.