خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 26 فروردین 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

سایت در دست بروزرسانی است ... لطفا فردا به ما سربزنید ...
موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

سکه ارزان می شود؟/ بازارهای مالی مجدد گرفتار کرونا

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | جمعه، 20 فروردین 1400 - 06:33
در سومین هفته فروردین 1400 قیمت سکه و ارز از نوسان محدودی برخوردار بودند اما بیشتر نماد ها در بازار سرمایه قرمز پوش بودند.
بازار،سكه،نرخ،تومان،هفته،قيمت،معاملات،كاهش،طلا،دلار،سرمايه،س ...

خلاصه خبر

روند شاخص بازار سرمایه درد این هفته نزولی بود که درد آخرین روز معاملات بورس با افت بیش از 10 هزار واحدی مواجه بود به طوری که در اولین روز معاملات شاخص در کانال یک میلیون و282 هزار واحدی قرار گرفته بود که در آخرین روز معاملات به پله یک میلیون و 249 هزار واحدی اُفت کرد.
نمودار زیر بیانگر روند شاخص کل بورس در سومین هفته فروردین است
دلار در کانل 24 هزار تومانی پایدار ماند
در این هفته نرح دلار اندکی افزایش یافت و به 24 هزار و 740 تومان رسید اما روند نزولی خود را دوباره از سر گرفت و در 2 روز پایانی معاملات نرخ آن تغییر نکرد به طوری که قیمت دلار از 24 هزار و 270 تومان به 24 هزار و 460 تومان رسید
روند نرخ یورو همانند قیمت دلار بود و از قیمت 28 هزار و 280 تومان به نرخ 28 هزار و 780 تومان رسید
تغییرات محدود نرخ سکه و طلا در بازار
در سومین هفته فروردین 1400 شاهد تغییرات اندک نرخ طلا و سکه بوده ایم و در اواسط هفته سکه به مرز 11 میلیون تومان نزدیک شد اما روند نزولی را در روزهای بعد از سر گرفت به طوری که نرخ آن در اولین روز معاملات 10 میلیون و 740 هزار تومان بود و در آخرین معاملات هفته قیمت سکه به 10 میلیون و 700 هزار تومان رسید.
بازارهای ایران تحت تاثیر همکاری ایران و چین؛ رقابت بازار بورس و طلا برای سوددهی!
90 درصد حجم معاملات به صورت یک سویه و از جانب دولت عرضه و به فروش می رسد
فردین آقابزرگی کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره روند شاخص بازار سرمایه در سومین هفته 1400 گفت: مهمترین علت اثر گذار در روند بازار سرمایه ، انتظارات از حصول توافق هایی که می تواند بازار ارز را که یکی از محرک های قوی در سال 99 بود و موجب افزایش ارزش شاخص شد یکی از دغدغه ها و احتمالاتی است که کارشناسان و فعالان بازار به آن نگاه ویژه ای دادرند.