خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 30 فروردین 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

مطهرنیا: مسائل میان ایران و آمریکا چیزی نیست که یک شبه به حل آن امید

ایسنا | برگزیده، سیاسی | جمعه، 20 فروردین 1400 - 01:55
یک کارشناس مسایل بین الملل گفت: آنچه اکنون در در وین در حال انجام است، مانوری برای سنجش دو طرف ایران و آمریکا و اثر گذاری آنها بر محیط بازی در هر کشور است، از این رو باید منتظر ماند دید چه می شود.
آمريكا،ايران،مذاكرات،پرونده،بازگشت،هسته،مطهرنيا،اعتمادي،روحا ...

خلاصه خبر

وی ادامه داد: پرونده هسته ای نقطه کانونی مسایل میان ایران و آمریکاست و خود پرونده اکنون حدود دو دهه است که از ابعاد متفاوت بین المللی در شاخه های گوناگون برخوردار شده است و آنچه ماهیت پرونده نشان می دهد این است که این پرونده در بستر روابط ایران و آمریکا اهمیت دارد.
اگر یک پرونده 20 سال طول کشیده است، پس مسایل دیگر به زعم آمریکا می تواند در چارچوب استمرار مذاکرات با ایران در پرونده هسته ای مطرح شود در حالی که ایران موضوع مذاکرات در مسائل دیگر از نقطه نظر آمریکا را قبول ندارد.
وی اظهار کرد در این وضعیت آمریکا به کمیسیون مشترک برجام امید دارد که در وین برگزار می شود و بعد از خروج آمریکا از برجام با بازگشت آمریکا به ساز و کار 1+5 این نشست تخصصی زمینه ساز گرایش به مذاکرات است.
این کارشناس مسائل بین الملل گفت: نفس بازگشت ایران پای میز مذاکرات با آمریکا گامی به جلو است.