خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 31 فروردین 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

مدیریتِ جهادی شهید از بهشت

فارس | برگزیده، استان‌ها | جمعه، 20 فروردین 1400 - 00:19
پنجمین سالگرد گرامیداشت شهید مسافر مصادف با قرمز شدن وضعیت کرونایی گیلان بود که این بار سعید شهید با برنامه‌ای متفاوت مراسم سالگرد آسمانی شدنش را مدیریت کرد.
شهيد،سعيد،بيگلو،شهادت،حرم،رشت،هديه،سالگرد،مسافر،محله،خانواده ...

خلاصه خبر

امروز پنج سال از شهادت شهید مسافر شهرمان می‌گذرد، شهیدی که به قول شهید عزیزمان حاج قاسم؛ برای شهید شدن شهید زیست و به زیباترین شکل به فیض عظیم شهادت نائل آمد.
گویا رابطه‌ای عمیق بین واژه شهید و شهادت وجود دارد، سعید در مدرسه شهید بیگلو تحصیل می‌کرد شاید بتوان گفت شهید میثم محمد بیگلو سعید را برگزیده بود، یا سعید خودش خواسته بود مثل بیگلو شود و راهش را حقیقتاً در زندگی‌اش ادامه دهد و در انتهای مسیر زندگی‌اش با شهید بیگلو قرار ملاقاتی گذاشته بود و چه قرار زیبایی در «بهشت» ...
ازآنجایی‌که گیلان، زادگاه فرماندهان و رزمندگان بسیاری همچون شهید قلی پور و شهید خوش‌سیرت و شهید بیگلو و استانی شهیدپرور و شهادت‌طلب است، سعیدِ مسافر در اوایل دهه نود برای دفاع از حریم اهل‌بیت (ع) به همراه دیگر رزمندگان گیلانی از تیپ عملیاتی میرزا کوچک خان سپاه قدس گیلان عازم سوریه شد.
امسال پنجمین سالگرد این شهید بزرگوار است که به پیشنهاد خانواده محترم این شهید عزیز و با توجه به شرایط ویژه کرونایی که بر کشور و جهان حاکم است، سالگرد شهادت سعید برگزار نشد و برنامه‌ای جایگزین از سوی خانواده شهید تدارک دیده شد.