خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 31 فروردین 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

تکرار تجربه هولناک مرگ‌های سه رقمی

مشرق | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 19 فروردین 1400 - 23:00
با توجه به قرمز شدن نقشه کشور در زمینه شیوع کرونا باید بار دیگر محدودیت‌های کرونایی تشدید شود تا بار فشار وضعیت موجود از دوش کادر درمان برداشته شود، اما مقصر وضعیت فعلی کیست؟
كرونا،بهداشت،كشور،وزارت،بيماري،ستاد،رعايت،آمار،وزير،مبتلايان ...

خلاصه خبر

بررسی وضعیت شیوع کرونا، اعمال محدودیت‌ها و فروکش کردن حرارت بیماری تا قبل از عید نوروز نشان می‌دهد اکثریت مردم تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستند و همین قانونمداری نیز باعث شد تا آمار مرگ و میر بیماران مبتلا به کرونا دو رقمی شده و به سمت تک رقمی شدن پیش برود.
با وجود زنگ خطر افزایش بیماری، متاسفانه ستاد کرونا در تصمیمی عجیب بدون توجه به هشدارهای مکرر وزیر بهداشت سفرهای نوروزی را ممنوع نکرد تا همین تصمیم باعث شود برای بار دیگر آمار جان باختگان کرونا سه رقمی شود!
*مسوول لغو سفرها وزارت بهداشت بود؟
*مسوول لغو تورهای مسافرتی به کشورهای قرمز وزارت بهداشت است؟
در چنین شرایطی و با پیش‌بینی قبلی، وزیر بهداشت درخواست لغو هرگونه سفر به این کشور را اعلام کرد.
*مسوول رعایت پروتکل ها در هواپیماها وزارت بهداشت است؟
محدودیت استفاده از حداکثر ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما در پروازهای داخلی به درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با دستور سازمان هواپیمایی کشوری از ابتدای آبان‌ماه ابلاغ شده و همه ایرلاین‌ها موظف به رعایت آن در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا شده‌ند.
*مسوول رعایت پروتکل ها در اتوبوس ها وزارت بهداشت است؟
در همین رابطه حسینعلی شهریاری در گفت وگو با فارس به دیدار اعضای کمیسیون بهداشت و درمان به وزیر بهداشت اشاره کرده و گفت: آقای نمکی به ما گفت که برخی اعضای ستاد فکر می‌کنند ما رنگ‌بندی شهرها را با فتوشاپ تعیین می‌کنیم و لذا باور نداشتند که افزایش سفرها منجر به افزایش شهرهای قرمز و نارنجی می‌شود، در حالی که تأکید ما این بود که باید به سمت گسترش نقاط آبی و زرد حرکت کنیم.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: بر اساس آنچه وزیر بهداشت گزارش داد، وزارتخانه‌های کشور و میراث فرهنگی مقصر اصلی وضعیت موجود هستند؛ چراکه از یک ماه پیش از عید، بلیت فروختند و نمی‌توانستند کنسل کنند!
از طرف دیگر وزارت کشور نیز به جای آنکه آمار بیماران بستری و فوتی را از وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی دریافت کند، از استانداری‌ها دریافت می‌کرده و شاید این امر باعث اشتباه محاسباتی برای آنها شده است.