خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 26 فروردین 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

سایت در دست بروزرسانی است ... لطفا فردا به ما سربزنید ...
موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

لوازم خانگی قاچاق از مبادی مشخص و رسمی وارد می شود

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 19 فروردین 1400 - 22:13
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر قاچاق لوازم خانگی در رتبه دوم کشور است، گفت: به طور قطع این محصولات از مبادی مشخص و رسمی وارد می شوند، چراکه لوازم خانگی محصول کوچکی نیست که به طور پنهانی وارد شود.
قاچاق،مجلس،خانگي،لوازم،قانون،حوزه،توليد،كالا،كميسيون،صنايع،ك ...

خلاصه خبر

ایسنا/اصفهان نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر قاچاق لوازم خانگی در رتبه دوم کشور است، گفت: به طور قطع این محصولات از مبادی مشخص و رسمی وارد می شوند، چراکه لوازم خانگی محصول کوچکی نیست که به طور پنهانی وارد شود.
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص واردات قاچاق لوازم خانگی از مسیر کولبری، توضیح داد: در این واردات نفعی به کولبران نمی رسد و واردکنندگان این محصولات منتفع می شوند، منتها با توجه به اینکه در حوزه اشتغال مشکلاتی وجود دارد، کولبری بهانه ای برای قاچاق و مشکلات پیش روی آن شده است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر قاچاق لوازم خانگی در رتبه دوم کشور است و به طور قطع این محصولات از مبادی مشخص و رسمی وارد می شوند، چراکه لوازم خانگی محصول کوچکی نیست که به طور پنهانی وارد شود، بنابراین باید اراده ای در مجلس و دولت برای حل این معضل شکل بگیرد، چراکه امروز در حوزه لوازم خانگی دیگر مونتاژکار نیستیم.
وی در خصوص سامانه ثبت شناسه کالا، گفت: اگر دولت این سامانه را راه انداخته باشد، امروز نباید شاهد قاچاق لوازم خانگی در کشور باشیم.