خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 26 فروردین 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

سایت در دست بروزرسانی است ... لطفا فردا به ما سربزنید ...
موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

تشدید بحران سیاسی در تل‌آویو

مشرق | بین‌الملل | پنجشنبه، 19 فروردین 1400 - 21:59
یک رسانه رژیم صهیونیستی با پرداختن به بن بست و استیصالی که صحنه سیاسی این رژیم در پی ناتوانی جریان‌های مختلف سیاسی در تشکیل کابینه دچار آن شده آن را رفتارهایی ناشیانه توصیف کرد.
تشكيل،نتانياهو،كابينه،احزاب،احتمال،هاآرتص،ائتلاف،بنت،ائتلافي ...

خلاصه خبر

بیشتر بخوانید: ابتکار احزاب مخالف نتانیاهو برای تشکیل کابینه متحد
به اعتقاد نویسنده این یادداشت ، نتانیاهو در ۲۶ روز مهلت باقی مانده خود برای تشکیل کابینه از هیچ کار و اقدامی فروگذار نخواهد کرد ، او هم اکنون در دو مسیر موازی و مختلف با یکدیگر حرکت می‌ کند: اول به دنبال تشکیل کابینه‌ای راستگرا است و گرچه احتمال شکل گیری ائتلافی که در عین راستگرا بودن با ثبات هم باشد کم است اما همچنان به تلاشهای خود ادامه می‌ دهد ، با این حال در سایه نبود هیچ انشقاقی در احزاب دیگر احتمالا هیچ یک از شخصیت‌های جریان رقیب حاضر به عبور به سوی این ائتلاف نخواهد بود.
با این حال او نه موفق شده است معضل پیوستن احزاب عربی را به ائتلاف حل کرده و نه احزاب چپ و میانه تا کنون توانسته اند همسو با بنت بیابند.
سومین پرسش هاآرتص درباره احتمال وقوع انشقاق در صحنه سیاسی اسرائیل است.
به اعتقاد نویسنده احتمال ریزش در میان ائتلاف حامیان نتانیاهو بسیار کم و ناچیز است چون در سایه تدابیر تنبیهی که در این رابطه اعمال می‌ شود احتمال وقوع چنین امری بسیار کم است.