خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 30 فروردین 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

خضریان: FATF جایگاهی الزام‌آور ندارد

مشرق | سیاسی | پنجشنبه، 19 فروردین 1400 - 21:52
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: بر خلاف برخی ادعاها FATF در نظام بین‌الملل جایگاهی الزام‌آور ندارد و نمی‌تواند کشورها را ملزم به قطع روابط تجاری با یکدیگر کند.
ايران،الحاق،شوراي،تحفظ،مكتوب،كنوانسيون،ليست،سياه،منتشر،مجلس، ...

خلاصه خبر

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بر اساس سابقه FATF، الحاق به این کنوانسیون‌ها با حق شرط، مورد پذیرش اعضای کنوانسیون قرار نخواهد گرفت، تصریح کرد: هیچ تضمینی ارائه نشده است که با الحاق به این کنوانسیون‌های تکلیفی FATF خروج از لیست سیاه و بهبود جایگاه ایران را در پی خواهد داشت.
خضریان تصریح کرد: اگر FATF این تعهد را به صورت رسمی داده است که حق تحفظ های ما را قبول می‌کند، باید آن را به صورت مستند منتشر کنند.
خضریان تاکید کرد: با توجه به این وضعیت، تا زمانی که تحریم‌های ظالمانه علیه ایران وجود دارند، الحاق به CFT و پالرمو خلاف مصلحت است و از مجمع تشخیص مصلحت نظام انتظار می‌رود ضمن مخالفت با الحاق به دو کنوانسیون تکلیفی در شرایط فعلی، بررسی الحاق به آنها را منوط به لغو عملی تحریم‌ها علیه کشور کند.