خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 30 فروردین 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

هیچ چیز مقدم بر واکسن نیست/ هر جا واکسن باشد، پول آن را تامین می‌کنیم

مشرق | سیاسی | پنجشنبه، 19 فروردین 1400 - 21:41
رئیس جمهور ضمن تاکید بر اینکه هر جا واکسن باشد، پول آن را تامین و وارد خواهیم کرد، گفت: ‌با این حال با تلاش‌های صورت گرفته واکسن‌های داخلی به ثمر خواهد نشست و به هر حال رو سیاهی برای ذغال خواهد ماند
واكسن،ايران،داخلي،خريد،ملت،توليد،زمينه،كرونا،آنفولانزا،روحان ...

خلاصه خبر

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: پیش از این در فصل پاییز هر سال میلیون‌ها دوز واکسن آنفولانزا وارد می‌شد که در سال گذشته به دلیل ویروس کرونا کمی بر تقاضا در این حوزه نیز افزوده شد.
این واکسن سالانه مورد نیاز ما است و همواره از خارج وارد می‌شد و اینکه امروز مراحل مختلف تولید داخلی آن طی شده و ما امیدواریم که در فصل پاییز بتوانیم از واکسن داخلی آنفولانزا بهره‌مند شویم جای افتخار است.
حتی آنهایی که در دنیا خیلی هم جلاد بودند دارو و درمان را مستثنی می‌کردند ولی ترامپ روی دست بسیاری از جلادان تاریخ زد و جنگی مثل جنگ شیمیایی و میکروبی را به ملت ایران تحمیل کرد.
یک تحریم کامل و تمام عیار علیه ملت ما شروع کرد و دولت یاغی و ضدقانون آمریکا هیچ توجهی به شرایط ویژه کرونایی نداشت و حتی برای خرید آنفولانزا و کرونا هیچی تسهیلی برای ایران قائل نشد و ما برای جابجایی پول خرید واکسن کوواکس سختی‌های زیادی را تحمل کردیم.