خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 31 فروردین 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

موتور جستجوی خبیر (اولین موتور جستجوی مفهومی دانش‌بنیان ایران):
رزولوشن صفحه شما برای نمایش نوار جستجو کم است!

الگوهای کشت بر اساس توان صادراتی و نیاز هر شهرستان تعیین می‌شود

ایسنا | استان‌ها | پنجشنبه، 19 فروردین 1400 - 21:33
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی در خصوص الگوهای کشت، گفت: الگوی کشت را بر اساس توان صادراتی و نیازهای موجود در شهرستان تعیین می‌کنیم که در این زمینه در شهرستان بناب اقدامات خوبی انجام گرفته است.
شهرستان،بناب،كشاورزي،مشكلات،مرغ،جلسه،طيور،كشاورزان،كشت،ضرورت ...

خلاصه خبر

ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی در خصوص الگوهای کشت، گفت: الگوی کشت را بر اساس توان صادراتی و نیازهای موجود در شهرستان تعیین می‌کنیم که در این زمینه در شهرستان بناب اقدامات خوبی انجام گرفته است.
وی با بیان این‌که بناب امروز به عنوان یک شهرستان صنعتی شناخته می‌شود، گفت: در حوزه کشاورزی هم بناب دارای پتانسیل‌های زیادی بوده که می‌توان با انجام اقداماتی در زمینه بروز کردن سبک کشاورزی از جمله تبدیل آبیاری‌های غرقابی به قطره‌ای، خرید ماشین‌آلات مدرن کشاورزی، ترویج و ارائه آموزش‌های لازم به کشاورزان و تعیین الگوهای کشت، ظرفیت‌های بالقوه شهرستان در حوزه کشاورزی را بالفعل کرد و سرمایه‌گذاری در این حوزه را ارتقا داد.
وی گفت: تعاونی‌های روستایی شهرستان بناب با مشکلات و کمبودهای بسیار زیادی مواجه هستند که باید آن‌ها تقویت شوند که قطعا مشکلات زیادی در حوزه‌های مختلف را می‌توانند حل کنند.
در این جلسه مدیرکل دامپزشکی استان هم با بیان این‌که شهرستان بناب ۱۵ درصد تخم مرغ استان را تامین می‌کند، افزود: این شهرستان دارای ظرفیت مناسبی برای ایجاد کارخانجات بسته‌بندی تخم مرغ است.