خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 07 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2152366 خبر

چند راهکار برای درمان بیش‌فعالی کودکان

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 06 اسفند 1399 - 05:03
یک روانشناس درباره نحوه درمان بیش‌فعالی در کودکان به والدین، توضیحاتی داد.
كودك،درمان،تمركز،والدين،رفتار،توجه،درماني،ريشه،روانشناس،انضب ...

خلاصه خبر

جواد عینی پور روانشناس در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره بیش‌فعالی کودکان و چگونگی درمان آن اظهار کرد: بیش‌فعالی دو وجه عمده دارد، به گونه‌ای که یک شکل آن نقش در توجه است یعنی کودکانی که در توجه و تمرکز مشکل دارند و شکل دیگر آن کنترل تکانه است به گونه‌ای که بچه با هر محرک جدیدی یا نشانه و حادثه‌ای تمرکز و فکر آن بهم خورده و بلافاصله سراغ آن واقعه می‌رود.
وی درمان بیش‌فعالی از طریق رفتار درمانی را ارجع‌تر از دارو درمانی دانست و تصریح کرد: زمانی که میزان بیش‌فعالی کودک زیاد باشد با مراجعه با متخصصین دارو‌های مرتبط با درمان بیش‌فعالی تجویز می‌شود که بر روی دوکامین اثر دارد، اما درمان اصلی بیش‌فعالی درمان‌های رفتاری روان‌شناختی است چرا که هیچ دارویی نمی‌تواند سطح توجه و یا تکانه را به صورت دراز مدت در کودک حل کند.
این روانشناس ادامه داد: در رفتار درمانی تمرین‌ها و مهارت‌هایی به کار می‌رود که سطح دقت و توجه کودک را بالا می‌برد بنابراین در بازی درمانی نیز بازی‌هایی که در آن دقت و تمرکز لازم را باید داشت برای درمان بیش‌فعالی استفاده می‌شود البته هر فعالیتی که باعث شود سطح توجه، تمرکز، سطوح شناختی و پردازش شناختی فرد افزایش یابد می‌توان انتظار داشت که در درمان بیش‌فعالی موثر باشد.