خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 17 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2174539 خبر

نقش مددکار اجتماعی در مقابله با کرونا/حمایت روانی از بیماران

مهر | سلامت و پزشکی | چهارشنبه، 06 اسفند 1399 - 04:41
رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت، از فعالیت ۱۰۳۴ مددکار اجتماعی در ۶۴۱ مرکز درمانی کشور خبر داد.
اجتماعي،مددكاري،درماني،رواني،مددكاران،تدوين،مراكز،كرونا،پيرا ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا گل پیرا، با عنوان این مطلب که سلامت مقوله‌ای است که در طول زمان دچار تغییر شده است، گفت: مددکاران اجتماعی به عنوان نیروهای متخصص و عضو تیم درمان در نظام سلامت کشور، بر روی مؤلفه‌های اجتماعی سلامت متمرکز هستند.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۰۳۴ مددکار اجتماعی در ۶۴۱ مرکز درمانی مشغول به کار هستند که با ارائه حمایت‌های روانی اجتماعی به بیماران و خانواده آنان موجب کاهش سطح استرس، پیشگیری از بستری‌های مجدد، افزایش رضایتمندی، افزایش ضریب اشغال تخت در مراکز درمانی می‌شود.
گل پیرا به خدمات اداره مددکاری اجتماعی در دوران شیوع کرونا اشاره و خاطرنشان کرد: مددکاران اجتماعی از همان روزهای نخست پاندمی کرونا، با تولید محتواهای آموزشی، تدوین و ابلاغ سه پروتکل (حمایت‌های روانی اجتماعی در مقابله با ویروس کرونا، دستورالعمل حمایت‌های روانی اجتماعی در نقاهتگاه‌ها، پروتکل حمایت‌های روانی اجتماعی از بازماندگان متوفیان کووید ۱۹ پا به پای پزشکان و پرستاران به بیماران و خانواده آنان، خدمات روانی اجتماعی ارائه کردند.