خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 10 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2156634 خبر

جولان تبعیض؛ داوران زن لباس قضاوت ندارند!

ایسنا | ورزشی | چهارشنبه، 06 اسفند 1399 - 01:32
شرایط داوران زن فوتبال مناسب نیست و با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند اما مسئولان این فدراسیون بی‌توجه به حل مشکلات، درگیر رقابت‌های انتخاباتی برای کسب کرسی‌های مدیریتی فوتبال هستند.
داوران،زنان،لباس،كميته،داور،فصل،داوري،دريافت،ليگ،فوتبال،قضاو ...

خلاصه خبر

در این میان زنان داور روزهای خوبی را سپری نمی‌کنند.
در دیدار سپاهان اصفهان با شهرداری سیرجان در هفته دوم دور نهایی فوتبال زنان، لباس داور وسط با لباس تیم اصفهانی یک رنگ بود و بازیکنان سپاهان داور را با یار خودی اشتباه می گرفتند.
شاید در نگاه اول موضوعی ساده و نادر به چشم بیاید اما مشکلی جدی است، چرا که فقط بخشی از واقعیت ناکارآمدی کمیته داوران در قبال زنان داور ایران را نشان می‌دهد، در حالی که این زنان مدت‌هاست در زمینه دسترسی به ملزومات داوری که مسئولیت آن به عهده کمیته داوران است، دچار مشکل جدی هستند.
همرنگ بودن لباس داوران با تیم سپاهان
کمیته داوران بعنوان متولی سازماندهی داوران و تهیه ملزومات پایه‌ای و اولیه همچون پوشاک و تجهیزات داوری باید هر سال قبل از شروع فصل امکانات و تجهیزات مورد نیاز نیروهای خود را فراهم کند و در اختیار آنها قرار بدهد اما در انجام این وظیفه کوتاهی‌ می‌کند، تا آنجا که برای فصل جاری لیگ داوران هنوز لباسی دریافت نکرده‌اند و از دو دست لباس سال گذشته خود استفاده می‌کنند.
از طرفی همین لباس‌ها را در سال‌های گذشته با تاخیر بسیار طولانی و اواخر فصل تحویل داوران می‌دادند.
گویا برای کمیته داوران اهمیتی ندارد که زنان داور در سرمای زمستان و زمین مسابقه چگونه خود را گرم می‌کنند.
زنان هم برای قضاوت به شهرستان‌ها سفر می‌کنند اما کمیته داوران بر اساس معیارهای تبعیض‌آمیز خود به این نتیجه رسیده که زنان به لباس و چمدان نیاز ندارند.
این کمیته در حالی داوران جدیدی را به لیگ برتر وارد کرده‌است که توان تهیه لباس آنها را هم ندارد.
هرچند گویا امسال دستمزدها ۴۰ درصد افزایش پیدا می‌کند اما باز هم در شرایط اقتصادی فعلی و با توجه به اینکه داورها به صورت چرخشی قضاوت می‌کنند، کافی نیست.