خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 18 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2177805 خبر

بیکاری؛ مولفه اصلی رجوع جوانان به مواد مخدر

ایسنا | استان‌ها | چهارشنبه، 06 اسفند 1399 - 01:31
نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیکاری را مولفه اصلی رجوع جوانان به مواد مخدر برشمرد و گفت: برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی تمام ظرفیت‌ها به‌کار گرفته شود.
لرستان،استان،مخدر،مواد،اسلامي،جوانان،اجتماعي،شاهرخي،معتادان، ...

خلاصه خبر

ایسنا/لرستان نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیکاری را مولفه اصلی رجوع جوانان به مواد مخدر برشمرد و گفت: برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی تمام ظرفیت‌ها به‌کار گرفته شود.
شاهرخی با یادآوری این مطلب که لرستان مناطق متعدد حاشیه‌نشین و آسیب‌پذیر با جمعیت قابل توجهی وجود دارد که محلی برای توزیع مواد مخدر و آسیب‌های اجتماعی است، تصریح کرد: در استان لرستان تقریبا ۱۵۰۰ معتاد متجاهر وجود دارد، این در حالی است که ظرفیت مراکز ماده ۱۶ استان حدود ۲۰۰ نفر است، بر همین اساس جهت نگهداری معتادان با کمبود مراکز بازپروری مجاز روبرو هستیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عدم اشتغال معتادان بازپروری شده، کمبود مکان‌های ورزشی در مناطق آسیب‌پذیر را از جمله مشکلات مناطق حاشیه‌ای و آسیب‌پذیر استان برشمرد و گفت: در استان لرستان گروه‌های جهادی و جوانان انقلابی بسیار فعالی داریم و علی‌رغم اینکه بسیاری از آن‌ها از جهت اشتغال مشکل دارند و شغلی ندارند، اما به دلیل اینکه دلداده نظام و مقام معظم رهبری هستند، در محرومیت‌زدایی و مقابله با کرونا همواره قبل از مسئولان در صحنه حضور پیدا می‌کنند.
شاهرخی گفت: احداث مکان‌های نگهداری معتادان متجاهر، اتخاذ تدابیر جلوگیری از توزیع مواد مخدر، اجرای برنامه‌های معرفتی، مذهبی و فرهنگی برای جوانان در مناطق حاشیه‌نشین مهم‌ترین انتظارات ما از ستاد مبارزه با مواد مخدر استان است.