خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 09 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2154133 خبر

کروناهای جدید در کمین پیش‌فروش سفرهای نوروزی

ایسنا | اقتصادی | چهارشنبه، 06 اسفند 1399 - 00:14
در شرایطی که شرکت‌های ریلی و هوایی پیش‌فروش بلیت سفرهای نوروزی خود را آغاز کرده‌اند، مسئولان بهداشتی نسبت به جهش کرونای جهش یافته در انواع مختلف انگلیسی، آفریقایی و اسلوواکی نگران هستند و خواهان تعیین تکلیف سریعتر سفرهای نوروزی هستند تا مردم متضرر نشوند.
سفرهاي،نوروزي،كرونا،جهش،ايام،ستاد،ماه،ويروس،گذشته،نوروز،اسفن ...

خلاصه خبر

یکشنبه گذشته سوم اسفند ماه، تورج دهقان زنگنه –رییس سازمان هواپیمایی کشوری- درباره برنامه سفرهای نوروزی و تشکیل ستاد آن گفت: برنامه پایانی سال و سفرهای نوروزی را اگر کرونا اجازه دهد به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ کرده‌ایم تا توان عملیاتی و ساعت پرواز تعیین شده و تعداد ناوگان آماده به کار را در فرودگاه های پر ترافیک برنامه ریزی کنند و همه ایرلاین‌ها موظف هستند تا هواپیمای پشتیبان داشته باشند که در صورت نقص فنی در کمترین زمان ممکن مسافران به مقصد شان برسند و از ابطال پرواز جلوگیری کنند.
وی افزود: در ایام نوروز بسته به مجوزهایی که ستاد ملی مقابله با کرونا اجازه دهد برنامه‌ریزی خواهیم کرد و تا الان ممنوعیتی برای پروازها نداریم.
وی افزود: هنوز از ستاد ملی کرونا پروتکل روشن و شفافی در مورد بازار خرید و ترددهای نزدیک به ایام نوروز اعلام نشده، بی تردید اگر قرار است محدودیت هایی اعمال شود با توجه به این که پیش‌فروش ها در حوزه سفر و ترددها در حال انجام است برای جلوگیری از نارضایتی مردم باید زودتر تعیین تکلیف شود تا سرنوشت بسیاری از موارد از جمله ترددها، برگزاری آزمون ها و...
البته اگر مردم بلیت‌سفرهای نوروزی را خریداری کنند ممکن است تاریخ دوباره تکرار شود و مانند اسفند ماه سال گذشته با حجم عظیمی از کنسل‌شدن بلیت سفرها و انتظار مردم برای استرداد پول بلیت‌شان از سوی شرکت‌های ریلی و هواپیمایی باشیم.