خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 17 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2174526 خبر

دست برتر نیروهای یمنی در «أم المعارک»

مهر | بین‌الملل | چهارشنبه، 06 اسفند 1399 - 00:13
بررسی آخرین تحولات میدانی و نظامی در نبرد مأرب بیانگر آن است که این نبرد در شرایط نهایی شدن به نفع نیروهای مقاومت یمن قرار دارد.
نيروهاي،نبرد،يمن،جبهه،يمني،سعودي،مقاومت،غربي،منطقه،حقوق،كشور ...

خلاصه خبر

نبرد مأرب یک نبرد سرنوشت ساز در تحولات میدانی و نظامی و حتی سیاسی یمن به شمار می رود به طوریکه برخی تحلیلگران به آن لقب «مادر نبردها» را داده اند؛ نتایج این نبرد سرنوشت منطقه مرزی میان یمن تا عربستان را مشخص خواهد کرد در حالی که نیروهای هادی از دفع حمله نیروهای صنعاء سخن به میان آوردند اما منابع محلی اعلام کردند که ارتش و کمیته های مردمی یمن منطقه هیلان را به کنترل خود درآورده اند.
نبرد مأرب یک نبرد سرنوشت ساز در تحولات میدانی و نظامی و حتی سیاسی یمن به شمار می رود به طوریکه برخی تحلیلگران به آن لقب «مادر نبردها» را داده اند؛ نتایج این نبرد سرنوشت منطقه مرزی میان یمن تا عربستان را مشخص خواهد کرد.
بی شک پیشروی های نیروهای یمنی به سمت مرزهای عربستان و پیروزی در مأرب، تأثیر منفی بر امنیت و ثبات کشورهای متجاوز خواهد گذاشت؛ از همین روی همپیمانان غربی آنها و در رأس آنها آمریکا از طریق ابزارهای بین المللی به ویژه سازمان ملل برای توقف درگیری ها در مأرب به بهانه های حقوق بشر دست به کار شده اند.
به معنای دیگر، نگرانی کشورهای غربی از اوضاع حقوق بشر تنها به جبهه مأرب آن هم در آستانه فتح آن توسط نیروهای مقاومت محدود می شود
عناصر وابسته به ائتلاف سعودی علاوه بر آنکه یک فرماندهی مشترک و واحد در نبرد مأرب ندارند، از لحاظ روحی نیز به شدت در شرایط بدی به سر می برند؛ این در حالیست که نیروهای یمنی با اعتقاد بر این مسأله که نبرد مأرب یک نبرد سرنوشت ساز برای آزاد کردن یمن از قیمومیت عربستان، امارات، آمریکا و رژیم صهیونیستی است هیچ هدفی جز تحقق پیروزی در این منطقه ندارند.