خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 09 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2154133 خبر

تلف شدن مشکوک پرنده‌های مهاجر در تالاب میانکاله/ معمای مرگ چنگرها و فلامینگوها کی حل می‌شود؟

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 06 اسفند 1399 - 00:07
چند ماهی می‌شود که تالاب میانکاله مکان امنی برای پرنده‌های مهاجر نیست و تعداد تلفات این پرندگان روزانه رو به افزایش است.
پرندگان،سازمان،تالاب،ميانكاله،تلفات،دامپزشكي،مهاجر،زيست،محيط ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در یک ماه اخیر خبرهای خوشی از تالاب میانکاله به گوش نمی‌رسید به طوری که همچنان تعداد تلفات پرندگان مهاجر رو به افزایش است و هنوز دلیل اصلی این اتفاق از سوی سازمان دامپزشکی به عنوان مسئول نمونه برداری از لاشه این پرندگان، اعلام نشده است.
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست تشریح کرد: با اقداماتی که تا به امروز در تالاب میانکاله صورت گرفت، امیدواریم جمعیت این پرندگان در ده روز آینده افزایش نیابد و کنترل شود.
او با بیان اینکه سم بوتولیسم در این تالاب وجود دارد، تصریح کرد: اگر آنفلوآنزا دلیل مرگ این پرندگان بود، شرایط بحرانی تر از شرایط کنونی می‌شد.
نیوکاسل، آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، سم بوتولیسم و هزاران بیماری و علل دیگر می‌تواند دلیل مرگ هزاران پرنده مهاجر باشد که به دلیل توقف در تالاب میانکاله جان خود را از دست دادند، علل متعددی که هنوز دلیل اصلی آن مشخص نشده و به اطلاع مردم هم نرسیده است، با وجود اینکه پیش از این اعلام شده بود که پساب‌های صنعتی و دامداری زیادی به تالاب میانکاله روانه می‌شود که همین موضوع سهم عمده‌ای در کشتار بی رحمانه پرندگان مهاجر دارد.