خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 10 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2156712 خبر

استراتژی بایدن برای بازتولید داعش در سوریه و عراق/ شیوه راهبردی ایران در مقابله با داعش

باشگاه خبرنگاران | یادداشت | سه شنبه، 05 اسفند 1399 - 23:42
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در مراسم بزرگداشت شهید حمیدرضا باب الخانی که عصر امروز برگزار شد، یاد این شهید مدافع حرم را زنده نگه داشت.
ايران،منطقه،آمريكا،مقاومت،شهيد،كشور،غيرعامل،پدافند،سردار،انق ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، بزرگداشت سالروز شهادت مدافع حرم شهید حمیدرضا باب الخانی عصر امروز با حضور جمعی از مسئولان، رئیس و کارکنان سازمان پدافند غیرعامل کشور، خانواده معظم شهید و جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی مالک اشتر در سالن شهید طهرانی مقدم سازمان پدافند غیرعامل با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا برگزار شد.
در این مراسم سردار جلالی با گرامیداشت یاد شهدای دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و تبریک سالروز میلاد مسعود مولی الموحدین حضرت علی (ع)، یاد و خاطره شهید حمیدرضا باب الخانی را به عنوان دانشجوی شهید پدافند غیرعامل گرامی داشت.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور شهید حمیدرضا باب‌الخانی را دانشجوی رشته طراحی پدافند غیرعامل در دانشگاه مالک اشتر معرفی کرد و گفت: ترمی که به عنوان استاد در خدمت این شهید بزرگوار بودم، آن شهید از آن درس، موفق به کسب نمره ۲۰ شد.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: هدف دیگر آمریکا از ایجاد و تجهیز داعش، ایجاد یک منطقه حائل بین ایران و رژیم صهیونیستی بود تا به واسطه آن امنیت این رژیم را تامین کند.
البته در این میان داعش از وجود فرماندهان بازمانده از ارتش بعث عراق بهره می‌برد و همین مسئله سبب شد تا برخی از مناطق در عراق به آسانی و بدون مقاومت خاصی به تصرف داعش در آید و روز به روز بر قلمرو آن در سوریه و عراق اضافه شود.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: در چنین شرایطی، نظام جمهوری اسلامی ایران، با درایت مقام معظم رهبری و تجربه فرماندهان نظامی کشور، یک راهبرد مقتدرانه و هوشمندانه را با محوریت نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرماندهی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در پیش گرفت.
صف آرایی ۴ ارتش منظم در برابر داعش با راهبری ایران
در حالیکه تا پیش از انقلاب، همواره ارتش ایران از نیرو‌های مستشاری غربی استفاده می‌کرد.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه در ابتدای کار حتی برخی افراد در دولت‌های عراق و سوریه نیز باور نداشتند که راهبرد ایران موثر واقع شود، تصریح کرد: در اروپا و کشور‌های غربی نیز تقریبا هیچ کشوری، طرف ایران نبود.
فعال سازی توان ارتش روسیه علیه داعش با محوریت سردار سلیمانی
یکی از مهمترین راهبرد‌هایی که شهید حاج قاسم سلیمانی در پیش گرفت این بود که موفق شد توان ارتش روسیه به عنوان یک ابزار نظامی به نفع محور مقاومت را فعال سازی کند.
به گفته رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، اقدامات ایران سبب شد تا اعتماد به نفسی در مردم منطقه ایجاد شود و بدانند می‌توانند در برابر هر قدرتی ایستادگی کنند.
در پایان این مراسم از خانواده شهید حمید رضا باب الخانی توسط سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.