خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 07 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2152311 خبر

دبیر جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قزوین معرفی شد

مهر | استان‌ها | سه شنبه، 05 اسفند 1399 - 23:25
قزوین - در مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار قزوین و قائم مقام ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور دبیر جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قزوین معرفی شد.
منكر،نهي،معروف،قزوين،استان،ستاد،امام،دبير،فريضه،تصريح،مراسم، ...

خلاصه خبر

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر پیش‌نیازهایی دارند، بیان کرد: تذکر، موعظه، نصحیت، توصیه و ارشاد همگی پیش‌نیازهای امر به معروف و نهی از منکر هستند و پس از طی این مراحل باید به معروف امر کنیم و التماسی برخورد نکنیم.
وی با تشریح برخی از مصادیق مهم امر به معروف و نهی از منکر افزود: یکی از والاترین مصادیق امر به معروف و نهی از منکر، قیام اباعبدالله الحسین (ع) بر علیه سلطه یزیدیان بود.
در امر به معروف و نهی از منکر نیز همین گونه است و همه مشغول امر و نهی هستند اما اینکه به چه چیزی امر و نهی می‌کنند اهمیت دارد، مؤمنان به معروف امر می‌کنند و منافقان به منکر.
حجت‌الاسلام روح‌الله میرزایی قائم مقام ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور نیز در این مراسم اظهار کرد: انقلاب اسلامی بزرگ‌ترین نهی از منکر و بزرگ‌ترین امر به معروف تاریخ است که به ظهور یک نظام اسلامی منجر شد.
قائم مقام ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور بیان کرد: استان قزوین جزو بهترین و فعال‌ترین استان‌ها در عرصه امر به معروف و نهی از منکر در کشور است و امیدواریم از این پس نیز با نشاط بیشتری برنامه‌های این حوزه دنبال شود.