خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 15 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2170393 خبر

منابع مسدود شده ایران در کره و ژاپن آزاد می‌شود

مشرق | سیاسی | سه شنبه، 05 اسفند 1399 - 22:25
جهانگیری گفت: روزها و ماه‌های امیدوارکننده‌ای در پیش است، کشورهایی که منابع ما را مسدود کرده‌اند مثل کره و ژاپن اعلام می‌کنند منابع شما را آزاد می‌کنیم، امیدوارم دوران سختی برای ملت زودتر تمام شود.
رئيس،معاون،جهانگيري،عدالت،جمهور،فشار،آمريكا،دولت،خيرين،معلما ...

خلاصه خبر

به گزارش مشرق؛ عصر امروز بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز خراسان رضوی همزمان با سراسر کشور و در ارتباط ویدئوکنفرانسی با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش‌وپرورش برگزار شد.
وی افزود: همه می‌دانیم آموزش تعطیل‌بردار نیست و حضور دانش‌آموزان و معلمان در مدارس اثرات مثبت زیادی دارد، ولی به‌خاطر کرونا و اهمیت سلامت دانش‌آموزان و معلمان مدارس تعطیل و شبکه شاد راه‌اندازی شد تا آموزش به صورت مجازی دنبال شود، ولی حتما شوکی به این حوزه وارد شد و باید کاری کنیم که عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم.
جهانگیری گفت: معلمان کارهای ارزشمندی در این مدت انجام داده‌اند، به‌عنوان مثال خانم معلمی در بیمارستان بستری بود اما آموزش را تعطیل نکرد، معلمی روستا به روستا رفت و به دانش‌آموزان درس داد، باید دست این معلمان را بوسید.
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه یکی از آرمان‌های جمهوری اسلامی عدالت است و در بین جنبه‌های مختلف عدالت، عدالت آموزشی از مهم‌ترین جنبه‌های عدالت است‌، عنوان کرد: صحنه‌هایی که در مناطق محروم می‌بینیم دردآور و نگران‌کننده است، ولی هیچ کدام نسبت به نبود امکانات آموزشی دردآورتر نیست.