خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 15 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2169651 خبر

معاون اول رئیس جمهور: ایستادگی ملت ایران باعث شکست تحریم‌های آمریکا شد

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | سه شنبه، 05 اسفند 1399 - 22:02
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به نحوه اجرای هوشمندانه قانون لغو تحریم‌ها از سوی دولت گفت: دشمنان در خارج از کشور تصور می‌کردند که با اجرای این قانون از سوی ایران، آمریکا قادر خواهد بود فشار و اجماع جهانی علیه ملت ایران ایجاد کند، اما دولت با طراحی و تدبیر خود به نحوی این قانون را اجرا کرد که جهانیان شوکه شدند.
ايران،مدرسه،كشور،خيرين،آموزش،جمهور،معاون،ادامه،جهانگيري،رئيس ...

خلاصه خبر

وی با تقدیر و تشکر از خیرین مدرسه ساز که اقدامات بسیاری مهمی را انجام می‌دهند یادآور شد: حجم اعتباراتی که خیرین مدرسه ساز ارائه می‌دهند بسیار قابل توجه بوده و کمک‌های شایانی به آموزش و پرورش است.
جهانگیری گفت: مدرسه سازی یکی از متداول‌ترین و مقبول‌ترین امور خیرخواهانه و نیکوکارانه است.
مدرسه سازی کمک بزرگی به آموزش و پرورش است ضمن آنکه مدرسه کانون تعلیم و تریبت فرزندان کشور است و آینده کشور در همین مدارس رقم می‌خورد.
معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه مدرسه سازی سرمایه گذاری عظیم برای آینده جامعه و توسعه انسانی است، افزود: مدرسه سازی گامی در جهت پیشبرد عدالت آموزشی و تقویت کننده روح تعاون و همبستگی و اعتماد میان مردم است.
جهانگیری با تأکید بر اینکه آموزش و تحصیل قابل توقف و تعطیل بردار نیست گفت: با وجود استمرار آموزش از طریق فضای مجازی، حضور دانش آموزان در مدارس نیز از جهات مختلف اهمیت دارد چرا که زندگی اجتماعی فرزندان در مدرسه شکل می‌گیرد.
وی با بیان اینکه سال گذشته در همین ایام بود که جلساتی در ستاد ملی مقابله با کرونا تشکیل و برای تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تصمیم گیری شد، یادآور شد: آموزش و پرورش با راه اندازی شبکه شاد کاری بزرگ انجام داد و سعی شد به شکل مجازی جریان آموزش در مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل نشود، اما قطعل به فرایند آموزش شوک وارد شده است بنابراین باید به دنبال راهکار‌هایی باشیم که کاستی‌ها و عقب ماندگی‌های ناشی از تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها جبران شود.
وی در ادامه با گرامیداشت یاد مرحوم حافظی رییس فقید انجمن خیرین مدرسه ساز کشور خاطرنشان کرد: او در دوران عمر خود کار‌های ماندگاری در حوزه مدرسه سازی انجام داد و خداوند توفیقات فراوانی به خیرین عطا می‌کند تا بتوانند خدمات مهمی از خود باقی بگذارند.
در این مراسم وزیر آموزش و پرورش نیز با تقدیر از خیرین مدرسه ساز گفت: خیرین مدرسه ساز هر گاه که در تنگنا بوده ایم راهگشا و در کمک به آموزش و پرورش پیشگام بوده‌اند.
در این مراسم که تعدادی از استان‌های کشور از طریق ویدئو کنفرانس آن را دنبال می‌کردند، با حضور معاون اول رییس جمهور از برخی خیرین مدرسه ساز قدردانی و از سردیس حاج اکبر ابراهیمی یکی از خیرین مدرسه ساز و نیز کتاب‌های زندگینامه خیرین مدرسه ساز رونمایی شد.