خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 17 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2174526 خبر

ساخت بیش از ۴۷۰ هزار مسکن ملی در کشور

ایسنا | اقتصادی، استان‌ها | سه شنبه، 05 اسفند 1399 - 21:58
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت بیش ۴۷۰ هزار مسکن ملی در دستور کار وزارت قرار دارد.
شهرسازي،مسكن،لرستان،احداث،وزارت،واحدهاي،معاون،وزير،ملي،طرح،ك ...

خلاصه خبر

نعمت‌اله ترکی عصر امروز پنجم اسفندماه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با بیان اینکه در حوزه مسکن ظرفیتی که وزارت راه و شهرسازی در کشور برای احداث واحدهای مسکونی جهت واجدین شرایط در نظر گرفته از روی دو محور بوده است که تکمیل واحدهای مسکن مهر و احداث مسکن در قالب طرح اقدام ملی از جمله این محورهاست.
احداث واحدهای مسکن ملی تا پایان نیمه اول ۱۴۰۱
وی با اشاره به اینکه عملیات احداث این واحدها آغاز شده است و تمام واجدین شرایط متقاضی مسکن نیز پالایش شدند و تا پایان نیمه اول ۱۴۰۱ تمام واحدهای مسکن ملی احداث و به متقاضیان واگذار خواهد شد،عنوان کرد: یکی دیگر از وظایف راه و شهرسازی در حوزه مسکن بازآفرینی شهری و کاهش حاشیه‌نشینی است.
ترکی اضافه کرد: تاکنون بین ۶۰ تا۶۵ درصد طرح کاداستر و حدنگاری در کشور انجام شده است و این طرح نیز باید در لرستان عملیاتی شود؛ تمام منابع مالی این طرح در سطح استان لرستان را پیگیری خواهیم کرد تا تامین مالی صورت گیرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: چنانچه حدنگاری و کاداستر انجام شود اموال دولت سنددار و بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.