خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 12 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2164105 خبر

خوزستان قرمز را رد کرد و به سیاهی رسید

مشرق | اجتماعی و حوادث | سه شنبه، 05 اسفند 1399 - 21:52
قریب به سه هفته است که کرونا در خوزستان می‌تازد و با شیوع ویروس جهش یافته کووید ۱۹ در این استان نگرانی‌هایی بابت رخ دادن فاجعه‌ای پرخطر و جبران ناپذیر وجود دارد.
كرونا،خوزستان،اهواز،استان،بحراني،بيمار،ورود،وضعيت،هفته،افزاي ...

خلاصه خبر

در شادگان امروز با شناسایی ۱۰۷ بیمار کرونایی امروز رکوردار آمار مبتلایان به کرونا در جنوب غرب استان بود همچنین از ظهر روز گذشته تا ظهر امروز ۲۱۲ مورد جدید مثبت کووید ۱۹ در شهرستان‌های تابع دانشکده آبادان شناسایی شدند که ۵۹ بیمار در آبادان، ۴۶ بیمار در خرمشهر و ۱۰۷ بیمار در شادگان است.
باز شدن پای کرونای انگلیسی به خوزستان
اما موضوع جان گرفتن دوباره کرونا در خوزستان به افزایش آمارها ختم نشد و شیوع کرونا انگلیسی فضای استان را سرشار از التهاب کرد و این میهمان ناخوانده حضور جدی خود را از جنوب غرب خوزستان، یعنی شادگان، خرمشهر و آبادان نشان داد و زمانی نبرد که در دیگر شهرهای استان مشاهده شد که در همان روزهای نخست جان دو کودک یک و ۹ ساله را گرفت.
قاسم سلیمانی دشتکی استاندار خوزستان در خصوص چگونگی ورود کرونای جهش یافته گفت: بر اساس گزارش‌ها و بررسی‌های صورت گرفته ورود گونه جهش یافته کرونا از عراق بوده است.
روسای دانشگاه‌های اهواز هم که شرایط بیمارستان‌ها را کاملا بحرانی می‌دانند در نامه‌ای خطاب به استاندار خواستار رسیدگی وی برای تعطیلی دو هفته‌ای خوزستان شدند.
اهواز در مسیر سیاهی
در روزهای اخیر نیز مسوولین استان از شدت گرفتن اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت تردد ورودی و خروجی‌های استان خبر می‌دهند.
دلیل عدم موافقت با قرنطینه دو هفته‌ای خوزستان چیست؟