خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 11 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2160829 خبر

سودجویان به دنبال برهم زدن ساختار نظام مهندسی معدن هستند

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | سه شنبه، 05 اسفند 1399 - 21:01
مهدی زاده گفت: عده‌ای الیگارشی بدنبال برهم زدن ساختار سازمان نظام مهندسی معدن هستند و میخواهند پول را جایگزین علم کنند.
معدن،زمين،كشور،حوزه،گردشگري،فناوري،توسعه،طرح،معدني،علمي،مهدي ...

خلاصه خبر

این پدیده پس از کوه دماوند دومین اثر ملی به ثبت رسیده در کشور است.
نمی‌توانند دماوند و هرمز و باداب سورت ما را تحریم کنند.
مهدیزاده گفت: سال ۹۴ فقط ۸۰۰ میلیون دلار صرف ترمیم و راه اندازی چاه‌های نفت شد تصور کنید اگر این مبلغ وارد صنعت گردشگری میشد چه تحول بزرگی روی میداد.
مهدیزاده گفت: براساس آمار جهانی سال ۲۰۱۸ شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC)، ۱۰/۴ درصد از تولید ناخالص داخلی (GDP) کشور‌های جهان مربوط به بخش سفر و گردشگری بوده است این صنعت بیش از ۳۱۹ میلیون شغل جدید ایجاد نموده که ۱۰ درصد از کل افزایش اشتغال جهان را شامل می‌شود.
گردشگری اولین و مهم‌ترین منبع درآمد ارزی در بیش از ۸۰ کشور جهان و یکی از ۵ منبع اول درآمد ارزی در ۱۸۰ مقایسه درآمد جهانی صنعت گردشگری و صنعت نفت در سال ۲۰۱۸ کشور جهان بوده است.
مهدیزاده همچنین گفت: چرخ صنعت نفت و هسته‌ای نیز با معدن و زمین شناسی می‌چرخد.
ما باید در معادن قاره افریقا سرمایه گذاری کنیم.
مدیر طرح توسعه نوآوری‌ها و فناوری‌های حوزه معدن و صنایع معدنی درباره اهمیت توجه به نوآوری در بخش معدن گفت: اکونومیست بر اساس آمار سال ۲۰۱۳ مشخص کرد که چین ۱۴ درصد بیشتر از آمریکا صادرات و ۳۱ درصد کمتر از این کشور واردات داشته است که نشان می‌دهد چین از فناوری و نوآوری حرکت و از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان حمایت کرده است.
این مشکل به خصوص در حوزه‌های تخصصی از جمله معدن بیشتر مشهود است.
عده‌ای الیگارشی بدنبال برهم زدن ساختار سازمان نظام مهندسی معدن هستند و میخواهند پول را جایگزین علم کنند و این زنگ خطر بزرگی برای دوستداران معدن و زمین شناسی است.
مهدیزاده تاکید کرد: باید ساختمانی در شان سازمان نظام مهندسی معدن استان تهران وجود داشته باشد.
بازرسی از معادن فراموش شده است لذا این امر نیاز توجه بیشتری است.
مهدی‌زاده در پاسخ به این سوال که طرح توسعه نوآوری‌ها و فناوری‌های حوزه معدن و صنایع معدنی در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکنون چه اقداماتی برای رونق بخش معدن انجام داده است، گفت: این مجموعه کار‌های بزرگی برای رونق بخش معدن انجام داده است و سعی کرده به دور از سخنرانی‌ها صرفا عمل کند.