خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 12 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2164016 خبر

وحید امیری: این تلخ‌ترین اتفاق فوتبالی عمرم بود/چند ماه روی هوا معلق بودم

مشرق | ورزشی | سه شنبه، 05 اسفند 1399 - 21:01
وحید امیری می گوید: بدون شک غیبت در فینال لیگ قهرمانان آسیا یکی از تلخ‌ترین اتفاقات فوتبالی‌ام بود. این اتفاق ممکن است برای هر بازیکنی رخ دهد ولی با از دست دادن فینال، چندماه سخت را پشت سر گذاشتم.
بازي،پرسپوليس،تيم،ليگ،فينال،فوتبال،شرايط،قهرمان،اتفاقات،قهرم ...

خلاصه خبر

امیری بازی در معتبرترین تورنمنت دنیا را هم تجربه کرد؛ بازی در جام‌جهانی روسیه که البته برای او اتفاقات جالب توجهی را هم رقم زد.
غیبت این بازیکن در فینال لیگ قهرمانان آسیا اما هنوز هم یک حسرت بزرگ برای هواداران پرسپولیس است.
من و احسان پهلوان به‌دلیل محرومیت در فینال لیگ قهرمانان آسیا، در بعضی از بازی‌ها نیمکت‌نشین بودیم تا پرسپولیس بازی بدون حضور ما را هم تجربه کند.
آخرین بازی هم که با برد پرگل ما همراه شد و خوشبختانه توانستیم به صدر جدول برسیم و این برایمان خوشحال‌کننده و باارزش بود.
البته به قهرمان نیم‌فصل جام نمی‌دهند و مطمئنا در نیم‌فصل دوم کار سخت‌تری در پیش خواهیم داشت.
شما دیدید که در لیگ قهرمانان با وجود اینکه هر سه چهار روز یک‌بار بازی می‌کردیم ولی از لحاظ بدنی وضعیت خوبی داشتیم.
بسیاری از هواداران پرسپولیس و کارشناسان فوتبال بر این عقیده‌اند که اگر پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان تو را در اختیار داشت، امکان داشت قهرمان شود.
بدون شک غیبت در فینال لیگ قهرمانان آسیا یکی از تلخ‌ترین اتفاقات فوتبالی‌ام بود.
در سن ۳۲سالگی دوندگی فوق‌العاده‌ای در زمین مسابقه داری و خیلی‌ها که فوتبال تو را تماشا می‌کنند می‌گویند کاش امیری یک فوتبالیست ۲۰ساله بود.
او فوتبال را در همه امور زندگی‌اش در اولویت قرار داده است.
خیلی از مربیان خارجی چالش‌های زیادی برای فوتبال ایران و باشگاه‌های ایرانی درست می‌کنند و یحیی گل‌محمدی می‌تواند یک الگو باشد.
بعد از کی‌روش هدایت تیم ملی به ویلموتس رسید که حضور او باعث نابودی فوتبال ایران و فدراسیون فوتبال شد.
برای ما جالب است که بدانیم الگوی تو در فوتبال چه‌کسی است؟
وقتی بیرون و در میان مردم هستیم، خیلی‌ها در مورد فوتبال و پرسپولیس از من سؤال می‌کنند و برخی هم در مورد آن صحنه صحبت می‌کنند.
ما در آن جام‌جهانی به حقمان نرسیدیم و می‌توانستیم از مرحله گروهی صعود کنیم تا شیرینی برخی اتفاقات مثل مهار پنالتی رونالدو توسط بیرانوند چندبرابر شود.
بچه‌های تیم ملی و کادر فنی تلاش زیادی کردند ولی کاش به مرحله بعدی صعود می‌کردیم.
فوتبالیست‌های اروپایی غم و شادی حاصل از اتفاقات فوتبال را زود فراموش می‌کنند و همیشه به فکر فردا هستند که این یک تفکر حرفه‌ای است.