خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 18 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2177571 خبر

شهرداری پای کار برخورد با تخلفات نیست/ قلم و کاغذ کم زور مهندسان

مهر | استان‌ها | سه شنبه، 05 اسفند 1399 - 20:42
خرم‌آباد- رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان با انتقاد از آنچه «مسائل و مشکلات زیر پوست شهرداری‌ها» عنوان کرد، گفت: شهرداری خرم‌آباد پای کار برخورد با تخلفات نیست.
شهرداري،ساختمان،مهندسي،سازمان،نظام،بيرانوند،باراني،ماده،گزار ...

خلاصه خبر

شهرداری پای کار برخورد با تخلفات نیست
وی با تاکید بر اینکه کل مسائل یک شهر در اختیار شهرداری است عنوان کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان و مهندسان آن، یک قلم و یک کاغذ دارند، اما با توجه به مشکلات عدیده و دلایل مختلفی که در زیرپوست شهرداری‌های ما وجود دارد شاید قلم و کاغذ مهندسان، «پر زور» نباشد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان با اشاره به مشکلات درآمد ناپایدار و زیرساختی در شهرداری‌ها افزود: همه در جریان درآمد شهرداری خرم آباد هستیم، با توجه به نیروهای مازادی که دارد و عرف غلط درآمدزایی از محل ماده ۱۰۰، نسبت به گزارش‌های مهندسین و تخلفاتی که ارائه می‌شود، توجه ویژه ای صورت نمی‌گیرد.
بارانی بیرانوند بیان داشت: طبق قانون آئین نامه، مهندس می‌تواند بر اساس مقررات ملی، ارائه گزارش داشته باشد، مهندس ناظر در یک ساختمان گزارش می‌دهد که مالک و یا مجری تخلف کرده است و شهرداری جلوی کار را بگیرد، اما شهرداری پای کار نیست.
وی با تاکید بر اینکه مهندس گزارش تخلف را می‌دهد اما شهرداری پای کار نیست تا ساختمان در چند طبقه ساخته شود و به ماده ۱۰۰ برود افزود: خوشبختانه با انتقاداتی که به بحث ماده ۱۰۰ شد، این ماده در حال اصلاح است و نقش مهمی برای سازمان نظام مهندسی در نظر گرفته شده است.
شهرداری پای کار باشد خیلی از تخلفات ساختمانی رخ نمی‌دهد