خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 12 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2164105 خبر

آموزش راهکارهایی مناسب برای مقابله با چالش های دانش آموزان

ایسنا | اجتماعی و حوادث، استان‌ها | سه شنبه، 05 اسفند 1399 - 20:12
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: آموزش تربیت بدنی و سلامت در برنامه های درسی، یک صلاحیت مشترک بین رشته ای است، و در واقع این صلاحیت فرصت بکارگیری آموخته ها در موقعیت های بکارگیری و همچنین راهکارهای مقابله با چالش ها را برای فرزندان ما فراهم می آورد.
دانش،استان،سلامت،تربيت،بدني،آموزان،آموزش،درصد،وزن،حصيري،حوزه ...

خلاصه خبر

همچنین ایجاد زمینه هایی در جهت شناساندن روش های درست فعالیت های جسمانی و نیز شناسایی درست ارتقای توانایی های بدنی و تبیین روش های تفریحی سالم در حوزه محتوایی درس تربیت بدنی و سلامت است.
حصیری ضمن ابراز احساس نیاز بیشتر در توجه به حوزه سلامت و مراقبت در مهرماه آینده و در صورت بازگشایی مدارس عنوان کرد: آیا برای مهرماه آینده ما فکری کرده ایم؟
در این طرح دانش آموزان کل کشور باید قد و وزن خود را به مدرسه اعلام‌ می کردند که در استان ما حدود ۹۹درصد دانش آموزان اطلاعاتشان را وارد سامانه کردند.
که استان ما سومین یا چهارمین استان در ثبت مرحله اول مشخصات دانش آموزان بود و بعد آن یک کارنامه سلامت برای هر دانش آموز صادر کردیم.
وی بیان کرد: نتایج حاصل از این پایش نشان داد که 64 درصد دانش آموزان کشور وزن طبیعی دارند و ۳۶ درصد وزن مناسب نداشتند و این 36 درصد یا وزنی پایین تر از حد طبیعی یا بالاتر از آن داشتند.
حصیری به اطلاعات دانش آموزان در سطح استان اشاره کرده و گفت: دانش آموزان استان ما۶۰ درصد وزن طبیعی و ۴۰ درصد هم در استان وزن غیر طبیعی داشتند.
از این 40 درصد، 21 درصد اضافه وزن داشتند، ما سیزدهمین استان دارای اضافه وزن دانش آموزان هستیم.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: ما در آستانه ثبت مجدد اطلاعات سلامت دانش اموزان هستیم که در سری قبل با کمک مراقبان سلامت‌ و مدیران مدارس و مربیان و علوم پزشکی یکسری اطلاعات و راهنمایی و مشاوره تغذیه ای را در اختیار دانش اموزان قرار دادیم.
در این طرح که با نام اختصاری کوچ، یعنی کنترل وزن و چاقی شناخته می شود هدف کوچ از زندگی ناسالم به سالم، کوچ از اضافه وزن به وزن طبیعی، کوچ از فعالیت ناسالم به فعالیت سالم، کوچ از تغذیه ناسالم به سمت تغذیه سالم است.
اختتامیه این طرح در فروردین ماه خواهد بود و در ۱۴ اسفند که روز نیکوکاری است به مناسبت توفیق در مدیریت وزن، این روز دانش آموزان باید یک‌کار خیرخواهانه انجام‌ دهند.
وی ادامه داد: 31ما هزار و پانصد سفیران سلامت دانش آموز داریم که ۸۵۲۰ ساعت آموزش داشته اند.
وی افزود:کل مراقبین بهداشت ما در استان ۱۵۰تا است.
و قصد داریم برای ۶۰ مدرسه تا پایان هفته اینده ۸۰تای دیگر هم اضافه کنیم، یعنی هر مراقب بهداشت یک اتاق بهداشت داشته باشد، و استان بوشهر اولین استانی است که توانسته به تعداد مراقبین یک اتاق بهداشت داشته باشد.