خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 17 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2174526 خبر

تولیدکننده و صادرکننده باشیم نه مصرف‌کننده و واردکننده

ایسنا | استان‌ها | سه شنبه، 05 اسفند 1399 - 19:54
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک: باید تولید کننده و صادر کننده باشیم نه مصرف کننده و وارد کننده، تا اقتصاد کشور شکوفا و مستقل شود.
توليد،كشور،لوله،واقعي،حمايت،اقتصادي،صفا،صادرات،نورد،كارخانه، ...

خلاصه خبر

امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه متاسفانه اقتصاد ایران وابسته به صادرات نفتی و واردات کالا بوده است، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های داخلی کشور باید اقتصاد ایران از متکی بودن به صادرات نفتی خارج شود و ریل گذاری که در گذشته برای اقتصادی ایران انجام شده تغییر مسیر دهد حتی نفت خام هم صادر نشود بلکه در قالب تولیدات و فرآورده های نفتی صادر شود تا برای کشور ارزش افزوده و ارزآوری داشته باشد.
آیت‌الله دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه کشاورزی و صنعت مولد ثروت هستند، گفت: قوای سه گانه باید از تولید و اشتغال حمایت کنند و جلوی سوء استفاده برخی افراد در لباس کارآفرینی گرفته شود.
وی، تحقق صادرات ۲۰۰ میلیارد دلاری غیرنفتی برای ایران را یک آرزوی دست یافتنی دانست و افزود: با برنامه ریزی و تلاش می توان بستر صادرات ۲۰۰ میلیارد دلار محصولات غیرنفتی را برای کشور فراهم کرد.
وی، گفت: عمده فعالیت حوزه بازرگانی وزارت صمت، واردات محوری و تنظیم بازار داخلی بوده است در حالی که باید پا را فراتر گذاشت و این وزارتخانه با صادرات محوری بستر صادرات کالا به خارج از مرزها را فراهم کند تا عزت و اقتدار کشور تقویت شود و اقتصاد مقاومتی که همانا توسعه صادرات و تامین نیازهای داخلی است محقق شود.
امام جمعه اراک، سیاست جدی این دولت و دولت آینده را حمایت واقعی از صنعت و کشاورزی بیان کرد و افزود: شهرستان صنعتی ساوه کانون بزرگ صنعت کشور با فعالیت نزدیک به ۹۰۰ واحد صنعتی و تولیدی کوچک و بزرگ است و حل مشکلات و موانع پیش رو مرهون حمایت مسئولان است.