خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 09 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2154156 خبر

علاقه به رشته‌های مهندسی کاهش یافته است

ایسنا | استان‌ها | سه شنبه، 05 اسفند 1399 - 19:53
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: در گذشته شاهد این بودیم که معمولا دانش آموزان نخبه وارد رشته های مهندسی می‌شوند اما متاسفانه اکنون اینگونه نیست و به دلیل حجم زیاد فارغ التحصیلان رشته های مهندسی و تفاوت میان درآمدزایی در مهندسی و پزشکی، علاقه به رشته های مهندسی کاهش پیدا کرده است و در نتیجه شاهد خالی ماندن صندلی‌های بسیاری از دانشگاه ها هستیم.
مهندسي،رشته،پزشكي،دانشگاه،كشور،تفاوت،شاهد،اهميت،بازار،نخبه

خلاصه خبر

عضو هیات علمی گروه مهندسی عمران دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان اینکه ما به این حجم از پذیرش دانشجو در رشته های مهندسی نیاز نداریم، گفت: تفاوت عمده ای میان رشته های مهندسی و رشته های پزشکی وجود دارد؛ در گذشته شاهد این بودیم که معمولا دانش آموزان نخبه وارد رشته های مهندسی می شوند اما متاسفانه اکنون اینگونه نیست و به دلیل حجم زیاد فارغ التحصیلان رشته های مهندسی و تفاوت میان درآمدزایی در مهندسی و پزشکی، علاقه به رشته های مهندسی کاهش پیدا کرده است و در نتیجه شاهد خالی ماندن صندلی‌های بسیاری از دانشگاه ها هستیم.
حقیقی تصریح کرد: متاسفانه در رشته های فنی و مهندسی مانند سایر رشته ها، بازار کار ارتباطی با آموزش ندارد و در واقع دانشگاه ها بدون توجه به نیاز بازار، دانشجو می پذیرند.