خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 09 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2154133 خبر

جهانیان از نحوه اجرای قانون لغو تحریم‌ها توسط دولت شوکه شدند

مهر | سیاسی | سه شنبه، 05 اسفند 1399 - 19:48
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به نحوه اجرای هوشمندانه قانون لغو تحریم‌ها از سوی دولت گفت: جهانیان از نحوه اجرای قانون لغو تحریم‌ها توسط دولت شوکه شدند.
ايران،مدرسه،كشور،رئيس،جمهور،معاون،خيرين،جهانگيري،آموزش،اسلام ...

خلاصه خبر

معاون اول رئیس جمهور در ادامه با تقدیر و تشکر از خیرین مدرسه ساز که اقدامات بسیاری مهمی را انجام می‌دهند گفت: حجم اعتباراتی که خیرین مدرسه ساز ارائه می‌دهند بسیار قابل توجه بوده و کمک‌های شایانی به آموزش و پرورش است.
جهانگیری مدرسه سازی را یکی از متداول‌ترین و مقبول‌ترین امور خیرخواهانه و نیکوکارانه دانست و افزود: مدرسه سازی، کمک بزرگی به آموزش و پرورش است ضمن آنکه مدرسه کانون تعلیم و تریبت فرزندان کشور است و آینده کشور در همین مدارس رقم می‌خورد.
معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه مدرسه سازی سرمایه گذاری عظیم برای آینده جامعه و توسعه انسانی است، افزود: مدرسه سازی گامی در جهت پیشبرد عدالت آموزشی و تقویت کننده روح تعاون و همبستگی و اعتماد میان مردم است.
جهانگیری با تأکید بر اینکه آموزش و تحصیل قابل توقف و تعطیل بردار نیست گفت: با وجود استمرار آموزش از طریق فضای مجازی، حضور دانش آموزان در مدارس نیز از جهات مختلف اهمیت دارد چرا که زندگی اجتماعی فرزندان در مدرسه شکل می‌گیرد.
معاون اول رئیس جمهور با یادآوری اینکه تقریباً سال گذشته در همین ایام بود که جلساتی در ستاد ملی مقابله با کرونا تشکیل و برای تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تصمیم گیری شد، تصریح کرد: آموزش و پرورش با راه اندازی شبکه شاد، کاری بزرگ انجام داد و سعی شد به شکل مجازی جریان آموزش در مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل نشود اما قطعاً به فرایند آموزش شوک وارد شده است و باید به دنبال راهکارهایی باشیم که آثار کاستی‌ها و عقب ماندگی‌های ناشی از تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها جبران شود.
جهانگیری در ادامه با گرامیداشت یاد مرحوم حافظی رئیس فقید انجمن خیرین مدرسه ساز کشور خاطرنشان کرد: ایشان در دوران عمر خود کارهای ماندگاری در حوزه مدرسه سازی انجام داد و خداوند توفیقات فراوانی به خیرین عطا می‌کند تا بتوانند خدمات مهمی از خود باقی بگذارند.
در این مراسم وزیر آموزش و پرورش نیز با تقدیر از خیرین مدرسه ساز گفت: خیرین مدرسه ساز هر گاه که در تنگنا بوده ایم راهگشا و در کمک به آموزش و پرورش پیشگام بوده اند.
در این مراسم که تعدادی از استان‌های کشور از طریق ویدئو کنفرانس آن را دنبال می‌کردند، با حضور معاون اول رئیس جمهور از برخی خیرین مدرسه ساز قدردانی و از سردیس حاج اکبر ابراهیمی یکی از خیرین مدرسه ساز و نیز کتاب‌های زندگینامه خیرین مدرسه ساز رونمایی شد.