خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 19 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2179918 خبر

آمریکا انتظار کمک روسیه در مسئله برجام را نداشته باشد / روسیه به وکیل مدافع ایران تبدیل شده است

مشرق | بین‌الملل، فرهنگی و هنری | سه شنبه، 05 اسفند 1399 - 19:41
یک اندیشکده آمریکایی می‌گوید شاید بایدن بخواهد روابط خود را با ایران بهبود دهد، اما نباید انتظار همکاری از مسکو را داشته باشد.
روسيه،ايران،مسكو،بايدن،توافق،دولت،تهران،ايالات،متحده،واشنگتن ...

خلاصه خبر

سرویس جنگ نرم مشرق، مؤسسه واشنگتن در یادداشتی به قلم آنا بورشچوسکایا از اعضای ارشد این اندیشکده آمریکایی در حوزه سیاست خاور نزدیک و سیاست روسیه در قبال خاورمیانه نوشت: دولت جو بایدن بازگشت به برجام را یکی از اولویت‌های اصلی سیاست خارجی خود اعلام کرده است.
مخاطبان گرامی، محتوا و ادعاهای مطرح‌شده در این گزارش، صرفاً جهت تحلیل و بررسی رویکردها و دیدگاه‌های اندیشکده‌های غربی منتشر شده است و ادعاها و القائات احتمالی این مطالب هرگز مورد تأیید مشرق نیست.
در ادامه این گزارش آمده است: همکاری نهایی مسکو در مورد برجام به نفع واشنگتن نبود.
بلکه به خاطر منافع خود روسیه بود.
این توافق به مسکو اجازه داد روابط خود را با تهران گسترش دهد، امتیازاتی از واشنگتن بگیرد و موقعیت روسیه را به عنوان وزنه تعادل بین منطقه و غرب را تقویت کند.
چون مسکو و تهران اهداف مشترک ژئواستراتژیک برای کاهش نفوذ غرب در خاورمیانه، از جمله همگرایی متقابل منافع در سوریه را داشتند، این همکاری صورت گرفت.
با این حال اگر واشنگتن با مسکو به عنوان یک قدرت خصمانه در اروپا رفتار می‌کند، چرا با متحدان او رفتاری دوستانه داشته باشد؟
جلوگیری از نفوذ و دخالت کرملین فقط محدود به اروپا نیست.