خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 07 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2151522 خبر

الحریری دست خالی از امارات بازگشت

مشرق | بین‌الملل | سه شنبه، 05 اسفند 1399 - 12:43
منابع وابسته به سعد حریری بعد از بازگشت وی از امارات اعلام کردند که این کشور ۱۵۰ درصد مخالف حضور حزب‌الله در دولت لبنان است.
لبنان،دولت،تشكيل،حريري،منابع،كشور،امارات،سعد،وزير،رئيس،مكلف، ...

خلاصه خبر

این منابع با تاکید بر این که نخست وزیر مکلف لبنان تحت هیچ شرایطی استعفا نمی‌کند اظهار داشتند، در حال حاضر سفر حریری به عربستان سعودی از گزینه‌های او نیست؛ ضمن اینکه اگر عربستان موافق تشکیل دولت در لبنان نبود اجازه نمی‌داد امارات و مصر وارد این روند شوند.
منابع مذکور درباره سفر سعد حریری به امارات متحده عربی با اشاره به اینکه این کشور وعده هایی جهت کمک به نخست وزیر مکلف لبنان به شرط تشکیل دولت را داده تاکید کردند، امارات ۱۵۰ درصد مخالف هرگونه نمایندگی حزب الله در دولت لبنان است اما قطر در این زمینه موضع نرم تری دارد.
منابع وابسته به حریری هم‌چنین با انتقاد از اظهارات «جبران باسیل» رئیس جریان آزاد ملی لبنان که ۲ روز قبل در یک مصاحبه تلویزیونی درباره موانع تشکیل دولت در لبنان گفتگو کرد اظهار داشتند که اگر او به دنبال انجام اصلاحات در مرحله کنونی است باید به پارلمان برود.
برای آنها تنها این مهم است که «میشل عون» رئیس جمهوری کشور سقوط کند.