خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 07 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2151398 خبر

به‌جای ایجاد کلونی حول کاندیداهای مختلف، انرژی خود را معطوف به دعوت از اصلح کنیم

فارس | سیاسی | سه شنبه، 05 اسفند 1399 - 12:43
نماینده قم در مجلس با بیان اینکه در ائتلاف اساس بر این است که از فردگرایی عبور کنیم، تصریح کرد: به‌جای تشکیل کلونی، اطراف چهره‌های مختلف باید انرژی خود را معطوف به دعوت از فرد اصلح کنیم.
انقلاب،تحول،انتخابات،نهضت،زاكاني،جبهه،دنبال،گام،تشكيل،جامعه، ...

خلاصه خبر

البته مقصود بیشتر توسعه نمایی است اما در باطن این جریان به دنبال تجدید نظر در اصل نظام است و هدفی برای پیشرفت و توسعه کشور از مسیر انقلاب اسلامی ندارد.
زاکانی با تاکید بر اینکه باید بدانیم به کدامیک از این جریان ها تعلق داریم، گفت: اگر در جریان تحول خواه، به دنبال آزادی طلبی، اخلاق مداری، عدالت طلبی، دانش محوری و استقلال جویی هستیم، بدانیم که دیگرانی هم در کشور فعال هستند و به دنبال تجدید نظر طلبی بوده و از اساس، نابودی اهداف و بنیان های انقلاب اسلامی را هدفگذاری کرده اند.
به گفته زاکانی، رهبر انقلاب اسلامی از ابتدای انقلاب تاکنون سه رویکرد و نگاه را در سه مقطع زمانی دنبال کرده اند.
در نیمه دوم دهه 70 به ویژه بعد از حادثه کوی دانشگاه، رهبری به دنبال آن بودند که جبهه سازی حزبی در کشور رقم بخورد، لذا از گروه های مختلف خواستند جبهه دفاع از انقلاب را در عرصه احزاب مبتنی بر پایبندی به اسلام و انقلاب، منویات امام راحل (ره) و ولایت فقیه تشکیل دهند.
در جریان این نهضت، ایشان به خبرگان اعلام کردند که شش جلسه در سال کم است و آنها باید در تمام سال بر جهت گیری های عالی نظام نظارت داشته باشند.
وی با بیان اینکه نهضت دوم، نهضت خدمتگزاری است، اظهار کرد: همین حالا جریان تحول خواه ظرفیت های فوق العاده ای در اختیار دارد که اگر فارغ از امر انتخابات، آن را صرف خدمت به مردم کند و با عملکرد صادقانه خود به عنوان عنصر خدمتگزار ظهور و بروز پیدا کند، قطعا شامل حال نصرت الهی خواهد شد و ای بسا به پیروزی در انتخابات نیز دست یابد، چرا که پروردگار در قلوب مردم نفوذ دارد.
نماینده مردم قم در مجلس بر ضرورت تقویت نهضت مواسات که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند، تاکید کرد و گفت: باید همه ظرفیت های خود را در قالب این نهضت برای خدمت به مردم به کار ببندیم.
به اعتقاد زاکانی، سومین گام و نهضتی که باید برای تحقق پیروزی انقلاب اسلامی طی شود، نهضت گفتمانی و گره گشایی ذهنی مردم است.
وی در تشریح گام و نهضت چهارمی که باید در این مقطع زمانی طی شود، گفت: نهضت چهارم، نهضت انتخاباتی است که بسیار مهم است.
انتخابات شب قدر ملت است و ما باید با مجاهدت و حضور در صحنه بتوانیم انتخابات را به طریقی دنبال کنیم که سه گام قبلی را در خدمت گام چهارم قرار دهیم.
زاکانی با بیان اینکه انتخابات، بهار کار تشکیلاتی است، گفت: فرصت انتخابات زمان خوبی است که ما انسجام خود را تقویت و پیوند عاطفی و قلبی بیشتری با عموم مردم بر مبنای گفتمان اثرگذار و غالب تحول خواهی برقرار کنیم.
به این ترتیب ما نیز برای انتخابات شوراها و ریاست جمهوری وظیفه به انتخاب اصلح داریم.
نماینده مردم قم در مجلس با بیان اینکه یکی از مشکلات جریان انقلابی در انتخابات فعلی، تورم نامزد است، گفت: اوضاع به شکلی است که یک اتوبوس نامزد داریم و می توانیم مشتاقان خدمت را به کشورهای همسایه نیز صادر کنیم!
بر این اساس برای انتخابات باید تمام تلاش خود را برای ایجاد یک ائتلاف فراگیر به کار ببندیم.
زاکانی افزود: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب پس از انتخابات سال 96 در همین راستا با حضور 13 تن تشکیل و از بنده نیز دعوت شد.
امروز همان لیبرال ها بدون تابلوی مشخص اما با اعتقاد به غربگرایی می خواهند در اصل ساختار نظام تجدید نظر کنند.
رئیس مرکز پژوهش‌های سیاسی با بیان اینکه در گام پنجم نیز باید نهضت تحول خواهی و کارآمدسازی را شکل دهیم، گفت: باید همه ظرفیت های جبهه انقلاب پای کار بیایند و یک تحول خواهی گسترده را سامان دهند.
اصل بر این است که شایستگان بر مدار قدرت بنشینند و خدمت خالصانه کنند.