خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 07 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2151522 خبر

«انیس نقاش» که بود/ با مربی گمنام «عماد مغنیه» آشنا شوید +عکس

مشرق | بین‌الملل | سه شنبه، 05 اسفند 1399 - 12:43
نقاش از دوران جوانی با عماد مغنیه آشنا شد، او استاد مغنیه بود و در کمپ خود به او آموزش نظامی و چریکی می‌داد ارتباط او با مغنیه تا زمان ترور این فرمانده ارشد حزب الله در دمشق ادامه داشت.
نقاش،انيس،لبنان،صهيونيستي،رژيم،انقلاب،فتح،مبارزه،مغنيه،عماد، ...

خلاصه خبر

با این حال، در جنگ داخلی لبنان در آوریل ۱۹۷۵ ورود نکرد و در نامه‌ای به رهبران جنبش فتح درباره فجایع این جنگ هشدار داد.
آن موقع جنوب لبنان از آرامش برخوردار بود.
همزمان با یورش ارتش صهیونیستی به لبنان در سال ۱۹۷۸ به جنوب رفت و تصمیم گرفت که از جنبش فتح جدا شده و گروه خود را تأسیس کند.
دو گردانی که بعدها هر یک از اعضای آن از فرماندهان جبهه مقاومت لبنان شدند.
به همین دلیل هم از لبنان به فلسطین رفت و با انقلاب اسلامی مردم ایران پیوند خورد.
عضویت وی در فتح نیز در راستای مبارزه با رژیم صهیونیستی و دفاع از فلسطین بود و در همین رابطه دو بار با امام موسی صدر دیدار کرد زمانی هم که جنوب لبنان مورد حمله رژیم صهیونیستی قرار گرفت، او در پی تشکیل یک مقاومت لبنانی در برابر صهیونیست‌ها برآمد با تشکیل حزب‌الله لبنان نیز ارتباط نزدیکی با این سازمان پیدا کرد.
تصویری از جوانی عماد مغنیه
مربی‌گری عمادمغنیه در فتح
بخشی از جوانانی که در این اردوگاهها آموزش دیدند جوانان شیعه لبنانی از جمله شهید «عماد مغنیه» بودند که بعدها وارد تشکیلات حزب‌الله لبنان شدند.
نقاش از دوران جوانی با عماد مغنیه آشنا شد.
او استاد مغنیه بود و در کمپ خود به او آموزش نظامی و چریکی می‌داد ارتباط او با مغنیه تا زمان ترور این فرمانده ارشد حزب الله در دمشق ادامه داشت دیدارهای او با عماد گاهی در تهران و گاهی در دمشق و بیروت انجام می‌گرفت.
گفتم چرا که نه، من به شما آموزش می‌دهم و به هر کسی که می‌خواهد با اسرائیل مبارزه کند هم آموزش می‌دهم در این پادگان من با شهید عماد مغنیه آشنا شدم، آن زمان ملاحظه کردم که این بچه ۱۶ ساله خیلی جدی است بعضی‌ها فقط می‌خواستند تیراندازی یاد بگیرند، شهید عماد مغنیه مرتب از من سوال می‌کرد و در کاغذ یادداشت می‌کرد و من فهمیدم که این جوان آینده مهمی دارد.»
انیس در مصاحبه‌ای گفته بود: «اگر کسی به من می‌گفت که همه جان و وجودم را برای یک ساعت از عمر او بدهم، این کار را برای کسی جز عماد نمی‌کردم.»
خود وی در مصاحبه‌ای می‌گوید: «من مسئول پرونده ارتباط فلسطینی‌ها با ایرانی‌ها بودم؛ همه مبارزینی که از ایران می‌آمدند، می‌آمدند به اردوگاهی آموزشی در جنوب بیروت بنام "اردوگاه دامور" که البته حاج عماد هم آن جا بود.
الفتح حیطه ارتباطش خیلی باز بود.
او در نهایت در مبادله‌ای با فرانسوی‌های حاضر در لبنان آزاد شد.