خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 07 اسفند 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2151398 خبر

تشکیل هیئت نظارت بر انتخابات ۱۴۰۰ در استان همدان

ایسنا | سیاسی، استان‌ها | سه شنبه، 05 اسفند 1399 - 12:41
رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در استان همدان گفت: هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات میان دوره‌ای مجلس یازدهم در استان همدان تشکیل شده است اما نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا بر عهده شورای نگهبان نیست.
انتخابات،نظارت،شوراي،استان،مجلس،همدان،نگهبان،هيئت،شهر

خلاصه خبر

ایسنا/همدان رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در استان همدان گفت: هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات میان دوره‌ای مجلس یازدهم در استان همدان تشکیل شده است اما نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا بر عهده شورای نگهبان نیست.
رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در استان همدان تصریح کرد: طبق اصل ۹۹ قانون اساسی، نظارت بر انتخابات مجلس و ریاست جمهوری بر عهده شورای نگهبان است اما نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا ارتباطی با شورای نگهبان ندارد.
وی با بیان اینکه نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا با مجلس شورای اسلامی است، توضیح داد: فلاحی، بیگی‌نژاد و لطفی از نمایندگان شهرستان های همدان، ملایر و رزن در مجلس، هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای استان را تشکیل می‌دهند.