خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 29 دی 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2065336 خبر

روایت فرماندهان گیلانی عملیات کربلای۵ از درخشش رزمندگان دیارمیرزا

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 22:12
رشت- فرمانده قرارگاه مرکزی امام حسین (ع) نیروی زمینی سپاه با اشاره به درخشش رزمندگان گیلانی در عملیات کربلای ۵، گفت: رزمندگان با توان و اراده بالا به درجه‌ای رسیدند که دنیا احساس خطر کرد.
عمليات،كربلاي،رزمندگان،سردار،مقدس،شهيد،دفاع،اشاره،فرمانده،دو ...

خلاصه خبر

سردار حق بین اضافه کرد: اگر چه رزمندگان انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس با دست خالی می‌جنگیدند اما با توان و اراده بالای خود به درجه‌ای رسیدیم که دنیا احساس خطر کرد.
وی با بیان اینکه در کتاب «گیل مانا» خاطرات رزمندگان گیلانی بیان شده است، افزود: پنج سال زمان برای نگارش این کتاب ارزشمند صرف شد و مطالعه این کتاب باعث می‌شود نسل جدید به رزمندگان دوران دفاع مقدس افتخار کنند.
فرمانده دوران دفاع مقدس افزود: هدف ما تصرف شهرهای بزرگ عراق بود و صدام پس از آنکه دید رزمندگان ما در حال نزدیک شدن به مرزهای عراق هستند، پیش نویس قطعنامه ۵۹۸ را نوشت و سال بعد نیز ابلاغ شد.
سردار فلاح با اشاره به اینکه عملیات کربلای پنج افتخار رزمندگان گیلانی محسوب می‌شود، عنوان کرد: عملیات کربلای پنج بعد از عملیات والفجر ۸، بزرگترین عملیات در طول ۸ سال دفاع مقدس بود.