خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 01 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2068075 خبر

توافق نفتی با امارات بمبی ساعتی است

مشرق | بین‌الملل | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 21:13
همزمان با تاکید یک سازمان حقوق بشری در مناطق اشغالی بر نژادپرست بودن رژیم صهیونیستی، کارشناسان صهیونیست هم درباره پیامدهای توافق نفتی با امارات هشدار دادند.
اسرائيل،دولت،فلسطين،صهيونيست،درياي،اشغالي،فلسطينيان،غزه،انتق ...

خلاصه خبر

ماتان ویلنائی معاون رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی و وزیر سابق علوم این رژیم و رئیس آنچه جنبش فرماندهان امنیتی حامی اسرائیل خوانده می‌شود در گفتگو با مجله یسرائیل دیفنس گفت به جدایی از فلسطینیان نیاز داریم، زیر در دهه های اخیر پس از سال ۱۹۶۷ میلادی، اسرائیل گامهایی برای جدا کردن کرانه باختری از نوار غزه تحت عنوان طرحهای تفرقه بینداز حکومت کن، برداشته است و امروز سه ساختار وجود دارد که شامل اسرائیل، نوار غزه و کرانه باختری است و در کنار تقسیم جغرافیایی، اقدامات مالی وجود دارد که سبب شده تشکیلات خودگردان فلسطین از نظر اقتصادی متکی به اسرائیل باشد.
این ژنرال صهیونیست گفت ما خواهان تضعیف تشکیلات خودگردان نیستیم، در نهایت باید با فلسطینیان تعامل کنیم، ولی در زمینه اقتصادی این مسئله روشن نیست که چه طرحی ممکن است کرانه باختری را به سمت استقلال اقتصادی سوق دهد و اینکه اگر دولت فلسطین خواستار فرودگاه، ارتش و بندر نظامی در غزه شود، چه اتفاقی خواهد افتاد، پاسخ به چنین سئوالاتی همچنان پیچیده است.
ژنرال صهیونیست اعتراف کرد جدایی میان نوار غزه و کرانه باختری سیاست اشتباه اسرائیل بود با وجودی که تعامل با غزه باید یک طرح جداگانه از طریق حمایت اقتصادی و آتش بس باشد، بدون اینکه مشخص نیست چگونه می توان به آتش بس با حماس دست یافت، هر چند غزه قادر نیست تبدیل به ساختار اقتصادی جدایی از اسرائیل(فلسطین اشغالی) شود، در حالی که کرانه باختری هر ساله هزینه ۵۲ میلیارد شیکلی بر ما تحمیل خواهد کرد.