خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 01 بهمن 1399
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 2068020 خبر

درخواست تل‌آویو از دولت بایدن درباره کشورهای عربی

مشرق | بین‌الملل | پنجشنبه، 25 دی 1399 - 20:54
منابع خبری رژیم صهیونیستی از هشدار مسئولان ارشد دستگاههای امنیتی این رژیم به دولت جدید آمریکا به ریاست جو بایدن درباره فشار بر حکومتهای عربی حاشیه خلیج فارس خبر داده‌اند.
رژيم،صهيونيستي،روابط،اسرائيل،ايران،امضا،توافق،عربستان،آماده، ...

خلاصه خبر

ایلی کوهین در گفتگو با روزنامه عبری یدیعوت آحارانوت گفت انتظار دارد که به زودی توافق صلح(سازش) با کشورهای عربستان، سلطان نشین عمان و قطر امضا شود.
این مقام صهیونیست مدعی شد که در برهه آتی، چهار کشور دیگر توافقات عادی سازی روابط را با تل آویو امضا خواهند کرد، وی به زمان امضای این توافقات ننگین اشاره نکرد، اما گفت البته پیش بینی می کنیم که توافقات بیشتری امضا شود که از جمله شامل عربستان،‌سلطان نشین عمان، موریتانی و نیجر می شود که طی ماههای آینده امضا خواهد شد.
این در حالی است که حکومتهای امارات و بحرین پانزدهم سپتامبر ۲۰۲۰( شهریور ۱۳۹۹) توافق سازش و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی امضا کرده بودند و پس از آنها، حکومتهای سودان و مغرب روابط خود را با اشغالگران قدس عادی کردند، این توافقات با فشارهای فزاینده دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و در راستای امتیازدهی حداکثری به غاصبان قدس و سرزمین فلسطین صورت گرفته است.
ادعای آماده شدن طرحهایی در ارتش رژیم صهیونیستی علیه ایران
بر اساس این گزارش، آوی کوخاوی رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل دستورات خود را به طرفهای ذیربط در ارتش برای آماده کردن طرحهای عملیاتی جدید با هدف مقابله با برنامه هسته ای ایران صادر کرده است.